13 Reasons Why (Ölmek İçin 13 Sebep), Konusu, Neden İzlemelisin

Tür: Dram, Gizem

Kimler var: Dylan Minnette, Katherine Langford, Kate Walsh

Sezon: 2

Yaş Sınırı: 16+

2017 yılında seyircisiyle buluşan ve ülkemizde Ölmek İçin On Üç Sebep adıyla Netflix hesaplarımızı süsleyen 13 Reasons Why, Netflix’in parlayan dizilerinden olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Kendisi romandan uyarlama bir dizi. Yazarı ise Jay Asher. Hemen kitabın görsellerini şuraya bırakıyorum.

   

Dizide her ne kadar karakterler liseli olsa da oyuncular pekte öyle liseli yaşlarında değiller. Dylan Minnette ve Katherine Langford 96 doğumlu iken Brandon Flynn o bebeksi suratının altında 93 doğumlu olduğunu saklıyor. Ek olarak Grey’s Anatomy izleyenler, 13 Reasons Why dizisini izlerken “Aaaa bu da mı burdaymış?!” diyebilirler zira ortak tam 5 oyuncu var. Hemen görsellerle kanıtlayalım.

1. Dylan Minnette

2. Kate Walsh

3. Ajiona Alexus

4. Mark Pellegrino

5. Ve son olarak Wilson Cruz

Gelelim dizimize…

  •  Konusu

Lise öğrencisi ve daha 17 yaşında olan Hannah Baker intihar etmiş ve geriye aşık olduğu Clay Jensen’a ayakkabı kutusu içerisinde kasetler bırakmıştır. Hannah’ın kaydettiği bu kasetlerde onu ölüme sürükleyen kişileri ve onu nasıl etkilediklerini, Hannah tam 13 nedenle anlatmaktadır.

  •  Neden 13 Reasons Why izlemelisiniz?

Öncelikle IMDB puanı 8.1 olan bu diziye kötü diyenleri taşlarlar. Dizi kesinlikle kaliteli ve beğeni almış bir yapım. Oyuncular genç olmalarına rağmen çok başarılılar, verdikleri duyguyu sonuna kadar hissediyorsunuz. Özellikle buradan Katherine Langford’a tebriklerimizi sunuyoruz. Çünkü incelemelerimize göre kendisinin 2017 yılı öncesine ait çok az bir deneyimi olmasına rağmen karakterinin hissettiklerini direk bizler de kalbimizde hissedebiliyoruz. Merak duygusu ise çok iyi verilmiş, dizide sürükleyicilik kesinlikle mevcut. Ölmek İçin 13 Sebep kötü bir dizi değil ancak beğenip beğenmemek tabii size kalmış. 🙂 Fikir edinmek içinse başlamak gerek. O gün neden bugün olmasın? 

Son olarak Netflix’in içerik uyarısını da ekleyelim.

Bu dizi; cinsel saldırı, madde bağımlılığı ve intihar tasvirleri dahil olmak üzere izleyicilerin rahatsız edici bulabileceği sahneler içermektedir. Sizin ya da tanıdığınız birinin destek almak ya da bu gibi durumlarda başvurulabilecek kurumları bulmak için yardıma ihtiyacı varsa daha fazla bilgi almak için lütfen 13ReasonsWhy.info adresini ziyaret edin.”

Kaynak: https://www.netflix.com/tr/title/80117470

_______________________________________________________

Daha fazla Netflix dizi önerisi için Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Dizileri  listemize bakmayı unutmayın!

_______________________________________________________

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here