Netflix, orijinal ve kaliteli dizi içeriklerinin etkisiyle “yabancı dizi izlemek” deyimini “Netflix İzlemek”  şeklinde değiştireceğe benziyor. Türkiye’de genç nüfusun yoğunluğu, ingilizce öğrenme isteği ve  Türk tv kanallarında yayınlanan kalitesiz dizi ve film yapımlarının etkisiyle, netflix dizileri gençler arasından popüler bir hale geldi.

Genellikle ortamlarda konuya dahil olmak için netflix dizilerini takip eden ya da popüler kültürün etkisiyle çok bahsedilen yabancı dizileri izleyen bir kitle olsa da hangi diziyi izlesem diye düşünenler de var.

En İyi Netflix Dizileri 2018

  1. Fauda
  2. Lost In Space
  3. Truva: Bir Şehrin Düşüşü
  4. Talihsiz Serüvenler Dizisi
  5. Disenchantment
  6. The End of the F***ing World
  7. Ölmek İçin On Üç Sebep
  8. The Crown

Sizin için mutlaka izlemelisiniz dediğimiz netflix dizilerini paylaşıyoruz. İşte 2018 netflix dizileri öneri listemizin detayları…

2018’in En İyi Netflix Dizileri

1) Fauda

Aksiyon, psikolojik ve casusluk türünün en başarılı örnekleri arasında yer alan Fauda, 2.sezonunda da reyting sıralamasında üstlere çıkmayı başarmış ve 2018’in Netflix dizileri arasında da oldukça popülerdir. Arapça Kaos anlamına gelen dizi, özel kuvvetlerle ilgili aksiyon dolu konuların seyirciyi içine almayı başardığı özel bir proje olarak gösterilebilir. Başrollerinde; Shadi Mar’i, Lior Raz, Laetitia Erido ve Tsahi Halevi’nin oynadığı dizinin orijinal dilleri Arapça ve İbranicedir.

Her bölümde heyecan dolu bir serüvenin izleyiciyi içine çektiği dizide, İsrail ajanları ve Filistin savaşçıları arasındaki karmaşık ilişki gözler önüne seriliyor. Aksiyon dolu sahnelerde kurşunların havada uçtuğu, bombaların patladığı ve ajanların birbirleriyle hesaplaşmak için tüm hünerlerini sergilediği dizide; şiddet, entrika ve ihanet en önemli duygular arasında yer alıyor.

2) Lost In Space

Bilim kurgu, macera ve dram türünün başarılı örnekleri arasında yer alan Lost In Space, 1.sezonunda izleyiciden tam not almayı başarmıştır. Robinson ailesinin bir arıza nedeniyle zorunlu iniş yaptığı gezegen, tehlikelerle doludur. Başrollerinde; Taylor Russell, Molly Parker, Toby Stephens, Parker Posey ve Mina Sundwall gibi genç ve yetenekli oyuncuların yer aldığı dizide görsel efektler izleyiciyi ekran karşısına bağlamayı başarıyor.

Günümüzden 30 yıl sonrada geçen dizi 1960’larda türünün ilk örneği olarak gösterilecek Lost In Space dizisinin güncel versiyonu olarak gösterilebilir. Robinson ailesi uzayda daha iyi bir yaşam sürdürebilmek için her şartı karşılarken bilmedikleri bir gezegene inerek evlerinden uzakta yeni bir hayata merhaba demiştir. Ancak yeni evlerinde onları büyük sorunlar beklemektedir.

Devamını Oku >>

3) Truva: Bir Şehrin Düşüşü

Truva hikayesi her dönem izleyicinin ilgisini çekmiştir. Bu dizide de izleyiciler macera, dram, aşk ve savaş sahneleriyle dolu görsel bir şölene başrol oyuncularıyla birlikte eşlik etmeye hazırlanıyor. Başrollerinde; Louis Hunter, Bella Dayne, David Gyasi, Lex King ve Frances O’Connor’un yer aldığı Netflix dizisi izlenme rekorları kırarken, Truva’ya geri dönen Paris, aşkı için taş üstünde taş bırakmamaya kararlı.

Devamını Oku >>

4) Talihsiz Serüvenler Dizisi

Çocuk edebiyatının en sevilen örneklerinden birisi olan hikaye, TV dizisi olarak da çekilerek daha fazla kişiye ulaşmıştır. Kara mizahın gotik detaylarla renklendirildiği ve absürd komedinin dramayla buluştuğu yapımda başrolleri; Neil Patrick Harris, Malina Weissman ve Patrick Warburton paylaşıyorlar. Kötü kalpli Kont Olaf’ın Baudelaire yetimlerine çektirdiği çile her bölümde ayrı bir sürprizli maceraya dönüşüyor.

Kaderin Baudelarie kardeşler için çizdiği kötü yol, aile sırlarının ortaya çıkmasına neden olurken kardeşlerin birbirlerine sıkı sıkıya tutunmalarına neden olacağa benziyor. Bu tüyler ürpertici hikaye her bölümde izleyicilerin yüzünde tebessüm yaratırken aynı zamanda yürekleri burkmayı da başarıyor.

Devamını Oku >>

5) Disenchantment

2018 yılında, en çok izlenen Amerikan yapımı çizgi dizler arasında yer alan Disenchantment, fantastik bir hikayenin renkli haliyle ekranlara yansımış hali olarak düşünülebilir. Dizide seslendirme yapan oyuncular; Abbi Jacobson, Eric Andre, Nat Faxon karakterlerle bütünleşirken izleyicilerin diziye olan ilgisinin artmasını da sağlıyor.

Özgür bir ruha sahip olan Bean ve arkadaşlarının şeytan ve elflerle olan ortak çalışması kralın her bölümde yeni dertlerle uğraşmasına neden olurken izleyiciyi de karanlık çağlara yolculuğa çıkarır. Renkli ve yaratıcı karakterlerin her bölümde atıldığı yeni maceralar izleyiciye keyifli dakikalar geçirtmeyi garanti eder. Eğer çizgi dizi izlemeyi seviyorsanız es geçmememiz gereken bir Netflix dizisi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

6) The End of the F***ing World

Dizi 17 yaşındaki James’in kendini psikopat olarak tanımlaması ile başlıyor. Bir gün hissizleşen, öldürme içgüdüsü duyan ve yalnız bir hayat süren James’in hayatına asi, insanları gözünü kırpmadan eleştiren ve kızdıran Alyssa dahil oluyor. Aynı gün içerisinde sevgili olmaya karar veren ikili, aileleri ile olan sorunlarından dolayı birlikte evlerini terk ediyorlar ve olaylar gitgide sarpa sarıyor. Bu dizide sizi pembe masallardan ve normal bir hayattan çok uzak iki ruh hastası karakterin çevresinde gelişen olaylar bekliyor.

Devamını Oku >>

7) Ölmek İçin On Üç Sebep

Lise öğrencisi ve daha 17 yaşında olan Hannah Baker intihar etmiş ve geriye aşık olduğu Clay Jensen’a ayakkabı kutusu içerisinde kasetler bırakmıştır. Hannah’ın kaydettiği bu kasetlerde onu ölüme sürükleyen kişileri ve onu nasıl etkilediklerini, Hannah tam 13 nedenle anlatmaktadır.

Devamını Oku >>

8) The Crown

9) The Rain

10) %3

11) Safe

12) Maniac

13) The Innocents

14) Busted

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here