En İyi Romantik Komedi Kore Dizileri

Kore dizilerine bazılarımız bayılır bazılarımız ise burun kıvırır. Ama biz iddialıyız! En iyi romantik komedi Kore dizileri listemiz hem ne izlesem diyenlere hem de yeni başlayanlara ilaç gibi gelecek. İşte karşınızda romantik komedi türünde en iyi Kore dizileri!

Not: Yazım, zaten direk ilk bölümde öğreneceğinizden daha fazla spoiler vermez. Halden anlarız. 😀

1. Boys Over Flowers

Listemize adı geçtiğinde akan suların duracağı ilk dizi önerisiyle başlayalım: Boys Over Flowers. 2009 yılında yayınlanan ve 25 bölümden oluşan Boys Over Flowers’ın IMDB puanı 8.1. (Puan verenlerin de izleyenlerin de çok olsun ey dizi!) Türkiye’de TRT kanallarında “Yaban Çiçeği” adıyla yayınlandı ve çok tutuldu. En iyi Kore dizilerindendir diyebilirim. Hatta Kore dizilerine yargınız varsa size ilaç gibi gelecektir! Oyunculara gelince Kore’nin en popüler isimleri Lee Min-ho, Ku Hye-sun, Kim Hyun Joong, Kim Joon, Kim Bum bu dizide harikalar yaratıyorlar.

 •  Konusu

Kore’de ekonomi açısından lider bir şirket grubu vardır: Shinwa! Bu çok önemli şirketin sadece Kore’nin en zengin ailelerinin çocuklarının gittiği yine aynı isimde bir lisesi bulunmaktadır. Dizi, bu okulda F4 tarafından seçildiği için eziyet gören bir çocukla başlar. F4 ne derseniz, Shinwa lisesine giden ve Kore’nin en zengin mirasçılarından oluşan, lisenin en popüler 4 erkeği. Grubun belirlediği bir kişi, öğrenciler ve 4F takımı tarafından eğlence için acımasızca eziyet edilmektedir. Dediğim gibi dizi seçilmiş çocuğa yapılan eziyetle başlamaktadır. Çocuk o kadar bıkmıştır ki intihar etmek için çatıya çıkar. Tesadüf üzeri okula, intihar etmek isteyen çocuğun eşyalarını teslim etmek için kuru temizleme dükkanında çalışan Jan-Di gelmiştir. Durumu farkeden Jan-Di çocuğu son anda kurtarır. Tabii bu olay gazetelere ve televizyonlara konu olur, ülkenin gündemine oturur ve halk Shinwa şirketine karşı ayaklanır. Şirketin sahibi ise durumu bastırabilmek adına  Jan-Di’yi burslu öğrenci olarak okula alır. Artık inatçı, asla yılmayan ve ezilmeyi kabul etmeyen Jan-Di nefret ettiği 4F grubuna karşıdır! Ancak nefret ve aşk ikilisinin arasında o kadar ince bir çizgi vardır ki zaman bu nefrete aşk da katacaktır. 

Aşkın, kahkahanın ve kalbinizi ısıtacak saf sevginin bolca olduğu bu diziyi henüz izlemediyseniz, daha fazla vakit kaybetmeyin derim. 🙂

2. Playful Kiss

Mischievous Kiss ya da diğer bilinen adıyla Playful Kiss listemizin ikinci sırasında. Neden mi? Çünkü tam bir klasik romantik komedi Kore dizisi. Bayılırım! 🙂 2010 yılında seyircisiyle buluşan dizimiz tam 16 bölümden oluşuyor. Başrollerinde ise esas kız Oh Ha Ni’yi canlandıran Jung So Min ve esas oğlan Baek Seung Jo’yu canlandıran Kim Hyun Joong bulunmakta. Bir oturuşta bitirilebilecek tam çerezlik bir Kore dizisi diyebilirim. İkilinin arasındaki tatlı sert iletişim benim çok hoşuma gidiyor. Bazen oyunculuklar abartılmış gibi gelse de dizinin seveni kesinlikle çok! Üstelik IMDB puanı da 7.2.

 •  Konusu

Oh Ha Ni lisede not ortalaması düşük, derslerine pek çalışmayan ama oldukça hayat dolu, enerjik ve bir o kadar da sakar bir kız. Kaderin cilvesi ki okulun en havalı, en çalışkan (tüm sınav sorularını doğru yapabilen…wow!), kızların taptığı ama bir o kadar da soğuk diyebileceğimiz Baek Seung Jo’ya gönlünü kaptırmıştır. Oh Ha Ni o kadar aşıktır ve hayaller alemindedir ki bir gün esas oğlanımıza mektupla açılmaya karar verir. Ancak insanları sınav notlarına göre değerlendiren Baek Seung Jo tüm kalpsizliği ile mektubu okur ve imla hatalarını işaretleyerek cümlelerin anlamına bakmaksızın D notu verir.  Kalpsiz! 🙁 Kötü başlangıç yapan ikilimiz yine kaderin cilvesi ki aynı evde yaşayacaklardır. Neden birlikte yaşamaya başlıyorlar anlatmayacağım çünkü diziyi izleyeceklerin heyecanını kaçırmak istemiyorum.(Ben kalpsiz değilim 🙂 ) Veee ikili zamanla birbirlerini daha da yakından tanıyacaktır.

İzleyecekler için son olarak Playful Kiss tatlıştır, yemek yerken izlenebilecek çerezlik bir dizidir ve başlamak için güzel bir adımdır diyorum. Üstelik izlerken insanların aşıkken ne kadar aptal olabileceğini ve belki de kendi lise hayatınızdaki o tatlı aptallıkları hatırlayabilirsiniz.

3. Princess Hours

Orjinal aGoong, İngilizcesi Princess Hours ve Türkçe olarak da Düşlerimin Prensi olarak bilinen dizimiz oldukça renkli, kahkahalı ve romantik oluşu ile listemize girmeyi başarıyor dizi severler! Kore dizileri romantik komedi dizi işini çok iyi yapıyor bence. Princess Hours da IMDB puanının 7.8 olması ile bu durumu kesinlikle kanıtlıyor. 2006 yılında ekranlarda boy gösteren dizimizin toplamda 24 bölümü var. Türkiye’de TRT’de yayınlanması ile bizleri Kore dizilerine ısındırmış olması da takdire şayan. Tam bir Güney Kore gençlik dizisi olan Princess Hours’ta başrolleri prenses adayımız Chae Kyung’u canlandıran Yoon Eun-hye ve veliaht prensi canlandıran Ju Ji-hoon paylaşıyor.

 • Konusu

Dizi Kore Kraliyet ailesinde kralın rahatsızlanmasıyla başlar. Bunun üzerine kraliçe, Kraliyet Ailesi’nin soyunun devamı için tahta çıkması planlanan veliaht prensin hemen evlenmesine karar verir. Üstelik prensin kiminle evleneceği çoook önceden belirlenmiştir. Nasıl mı? Şöyle ki sevgili kral, zor zamanlarında yanında olan yakın arkadaşı ile yıllar önce sözleşir ve aileleri birleştirmeye karar verirler. Yakın arkadaşının soyundan gelen esas kızımız Chae Kyung ise Kore Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumakta olan şaşkın, sakar, inatçı, neşeli ama son derece sıradan bir kızdır. Veliaht prens ise tam tersi burnu havada ve soğuk bir kişiliğe sahiptir. Malum kendisi Kraliyet soyundan gelmektedir ve pek de sevgi içinde büyüdüğü söylenemez. Üstelik soğuk veliaht prensimiz kalbini çoktan bir balerine kaptırmış. Tüm bu kargaşada bu iki zıt kutup birbirlerini zamanla çeker ve aşk çevrelerini sarar. Ne diyelim, havada romantizm ve bol bol aşk kokusu var dizi severler!

Benim diziye dair yorumum, ikilinin arasındaki aşk, tutku, kıskançlıklar ve işin içinde Kraliyet Ailesi’nin olmasından dolayı yaşanan entrikalar diziye aşırı yakışıyor. Müzikler ve oyunculuklar ise bir harika! En çok izlenen Kore dizilerinden biri olan bu diziye siz niye başlamayasınız?

4. The Legend of the Blue Sea

Evet listemizi fantastik dünyasıyla renklendiren ve en çok izlenen Kore dizilerinden bir dizi ile devam ediyoruz: The Legend of the Blue Sea! Eminim hepiniz deniz kızlarının masallarını dinlediniz, izlediniz belki de onlardan olmak istediniz. Sıradaki romantik komedi Kore dizimiz ise tam da bunu konu alıyor ama hikaye biraz daha farklı. Çünkü güzeller güzeli ve şapşik deniz kızımız ile yakışıklı, zeki ama aynı zamanda dolandırıcı esas oğlanımızın hikayesi bu! 2016’da yayınlanan ve 20 bölümden oluşan dizide, dünyadaki son deniz kızını, Hırçın Sevgilim filminin parlak yıldızı Jun Ji-Hyun, esas oğlanı ise Boys Over Flowers dizisinin yakışıklı yıldızı Lee Min-Ho oynuyor. IMDB puanı 8.2 olan bu diziyi eminim çok seveceksiniz!!

 •  Konusu

Dizi geçmişte karaya vuran ve bu yüzden tutsak alınan bir deniz kızı ile onu okyanusa geri bırakan valinin tanışması ile başlıyor. Sonrasında ise zaman günümüze akıyor ve Sim Chung (deniz kızı) ile Heo Joon Jae’ın (esas oğlan) komik tanışmalarını izliyoruz. Nasılını anlatamam, merak edin dizi severler, açın ve izleyin. 😀 (Olabildiğince spoiler vermekten kaçınıyorum.) İzlerken zaman zaman geçmişe gidecek ve diğer hikayeleri izleyeceksiniz. Eminim bu masalsı aşkta siz de kendi masalınızı hayal edeceksiniz. Bu dizi tüm mucizelere inananlara ve hala masalları sevenlere gelsin o zaman!

5. The Heirs

The Heirs ya da “Mirasçılar” olarak da biliniyor. Senaristliğini Kim Eun Sook’un yaptığı bir Kore romantik komedi dizisi ile devam ediyorum. Ben bu kadına bayılıyorum! Üstün Senaryo Ödülü, En iyi Senarist Ödülü, En İyi Senaryo Ödülü gibi bir çok ödülü var. The Heirs dizisi ise ona 2014 2. Asya Gökkuşağı TV Ödülleri: Üstün Senaryo Ödülü kazandırmış. Dizinin kadrosunda ise Park Shin Hye, Lee Min-ho, Choi Jin Hyuk,Kim Ji Won, Kim Woo Bin, Krystal Jung ve sayamadığım birçok güçlü oyuncu var. Bu kadar sağlam oyuncular ve bu kadar güçlü bir senaryosu olan bir diziyi izlememek ayıp olur! 😀 2013 yılında seyircisiyle buluşan The Heirs’in IMDB puanı 7.6 ve 20 bölümden oluşuyor. Bence hemen başlayın. Dizimizin entrikası, romantizmi ve kahkahası sizi de saracak.❤

 •  Konusu

Kahya olarak çalışan ve konuşamayan annesine destek olmak için Cha Eun Sang (Park Shin Hye) sürekli part-time işlerde çalışıyordur. Ablası Amerika’da okuduğu için de ailenin fazladan masrafları vardır. Zorluk içinde hayata tutunmaya çalışan bir kız anlayacağınız. Bir gün ablasının Amerika’da düzgün, çalışkan ve zengin biriyle evleneceği haberini alır. Ablasına düğün masraflarının parasını elden vermek için Amerika’ya giden Cha Eun Sang maalesef hayatının şokunu yaşayacaktır. Diğer karakterlerimizden Kim Tan (Lee Min-ho) ise annesi Empire Group’un genel başkanı ile birlikte olduğu için Empire Group’un mirasçılarındandır. İlerleyen süreçte birbirinden çok farklı dünyalarda büyüyen bu ikilinin yolunu aşk birleştirecek ve birbirlerinin ilacı olacaklardır. Dizi tamamen zengin lise öğrencilerinden oluşuyor dizi severler. Her biri zengin ailelerinin çocukları ve ailelerinden büyük miraslar alacaklar. Ancak mirasçı da çok olunca ortamdan kargaşa ve entrika eksik olmuyor. Gossip Girl’den esinlenmeler var ve bu esinlenmeler bir diziye bu kadar mı yakışır! Muhakkak izleyin derim, pişman olmayacaksınız.

__________________________________________________________

❤ Daha farklı türde bir Kore dizisi listesi arıyorsanız en iyi fantastik Kore dizileri listemize de bakmalısınız.

__________________________________________________________

6. I’m Not a Robot

Listemize romantik, komedi ve aynı zamanda bilim-kurgu türünde olan bir Kore dizisi ile devam edelim. Seveni çok olan dizimizin IMDB puanı 8.1 ve toplamda 32 bölümden oluşuyor. Üstelik daha çok yeni bir dizi, 2017 yılında izleyicisi ile buluştu dizi severler. Benim için romantik komedisi yerinde, mükemmel değil ama kesinlikle ortalamanın üstünde bir dizi kendisi. Bir kere senaryosu olağan dışı! Yeniliklere açık her sevgi pıtırcığının izlemesi gerektiği bir dizi diyebilirim. Dizide Kim Min Kyu karakterini yakışıklı oyuncu Yoo Seung-ho, robot olarak izlediğimiz Jo Ji-Ah karakterini de güzel oyuncu Chae Soo-bin canlandırıyor.

 •  Konusu

Kim Min Kyu büyük bir şirketin yöneticisidir. Aşırı zengin hayatında yalnız yaşamayı öğrenmek zorunda kalmıştır. Çünkü onu nadir kılan bir özelliği vardır: İnsanlara karşı alerjisinin olması. Evet yanlış duymadınız, Kim Min Kyu’nun insanlara alerjisi vardır ve bu yüzden hep izole bir hayat sürmek zorunda kalmıştır. Bir gün kendisine iletilen bir videodan aşırı şekilde insana benzeyen robotların üretildiğini ve yatırımını tamamlaması ile birlikte onlardan birine sahip olabileceğini öğrenir. Elbette merakına yenik düşen esas oğlanımız mucidin yanına gider. Artık Robot Aji 3’ün hayatına girmesiyle tekrar iletişim kurmayı, sevgiyi ve aşkı öğrenen Kim Min Kyu’nun hayatı çok değişecektir. Ups!.. Yoksa robot dememeli miydim!?! (İzleyin, öğrenin! 😀 )

7. The 1st Shop of Coffee Prince

IMDB puanı 8.3 olan 17 bölümden oluşan kahkahası bol bir romantik komedi Kore dizisi var karşınızda: The 1 st Shop of Coffee Prince. Ben ona kısaca Coffee Prince diyeceğim, ismi çok uzun. 😀 Diziyi izlerken bolca “Oha yok artık” diyeceğiniz ve bolca romantizm içeren Coffee Prince, Kore dizilerine ilk başlayanlar için ilk basamaklardan biri olmalı diyebilirim. Dizimizin başrollerinde Gong Yoo ve Yoon Eun-hye var. İki başarılı oyuncu, bir komik senaryoda birleşince ortaya şahane bir şey çıkmış. Ne diyelim!

 •  Konusu

Annesi ve kız kardeşi ile birlikte fakir bir hayat yaşayan Go Eun Chan (Yoon Eun Hye) hayata karşı dimdik duruşunu hiç bozmamıştır. Evin kirasını ve diğer giderleri karşılayabilmek adına ek işlerde çalışmış ve bu işlerde çalışmaya devam edebilmek için kimi zaman erkek gibi davranmış, kimi zaman bir erkek kadar sert olmak zorunda kalmıştır. Ancak tüm görünümüne rağmen kısa saçlarının altında hala kalbi yumuşacık, kırılgan bir kız vardır. Esas oğlanımız ise tam tersidir. Choi Han Kyul (Gong Yoo), büyükannesi sayesinde bolluk içinde yaşamış ve artık büyükannesinin onu dize getirme çabalarına katlanmak zorundadır. Kader işte, bir gün bir yemek servisi ve bir hırsızlık olayı ile yolları kesişen Go Eun Chan ve Choi Han Kyul, peşi sıra gelişen olaylarla yakınlaşmaya başlayacaklardır. Dizide, Choi Han Kyul’un erkek gibi görünen esas kızımızdan hoşlanmasından dolayı “Ben gay miyim?!?” sorularına çokça tanık olacaksınız dizi severler! Kafalar çok karışık! 😀

__________________________________________________________

❤ En iyi Kore dizileri listemizi de gördün mü? 🙂

__________________________________________________________

8. Goblin

Goblin ya da uzunca adıyla Guardian: The Lonely and Great God bol bol güldüren, romantik ama bir o kadar da fantastik bir Güney Kore dizisi. İlk bölümü 2 Aralık 2016’da yayınlanmış ve toplamda 16 bölümden oluşuyor. IMDB puanı ise 8.9!!!! Peki neden mi 8.9 ? Başlayalım o zaman! Öncelikle senaristi Kim Eun-sook. Kendisinden yukarıda bahsetmiştim, ilişkileri süper ötesi anlatabilen bir kadın. 🙂 Bilen bilir Secret Garden, A Gentleman’s Dignity ya da A Millionaire’s First Love gibi nice güzel dizi ve filmlere imza atmış biri! Oyunculara gelince Gong Yoo, Go-eun Kim, Dong-Wook Lee starlarımızdan sadece bazıları. Gong Yoo sen nasıl 79 doğumlusun aklım almıyor!?! Go-eun Kim’den bahsetmiyorum bile, dizide lise öğrencisi.. Oyuncular da oyunculuklar da efsane. Son olarak filmin müzikleri de bir o kadar naif, içten ve sıcak.❤ Daha ne olsun!

 •  Konusu

Dizide insanlar tarafın ilah denilebilecek kadar iyi ama bir o kadar kadersiz general Kim Shin öldürülüyor ve onu sevenlerin duaları sayesinde Tanrılar tarafından ona tekrar bir yaşama hakkı tanınıyor. Ancak bu sefer bir insan olarak değil bir Goblin olarak.(İlk bölümden ders 1: Her şeyin bir bedeli var arkadaşlar.) Goblin nedir derseniz, kendisi mitolojik bir karakterdir: ölemiyor (dizide ölmesi için kalbindeki kılıcı sevdiği kişi tarafından çıkarılmalı.) zamanı durdurabiliyor, dilediği yere hemen gidebiliyor. Daha fazla özelliğini diziyi izleyerek öğrenin, tadı burada kaçmasın. 🙂 Dizide Goblin’in aşkı bulmasını ve başına gelenleri izliyoruz. “Peki biz nerelerde kahkaha atıyoruz?” diyenleri duyar gibiyim. Goblin’in ölüm meleği Azrail’le olan muhabbetleri arkadaşlar, efsane! Kahkahaları tutmakta zorlanacaksınız, benden söylemesi! 😀 Burada Kral-Azrail ilişkisinden de bahsetmek isterdim ama tadı kaçmasın, izleyin öğrenin.. Böylesi daha güzel.

9. Personal Taste

Lee Min-Ho hayranları buraya! Cağnım Le Min-Ho senin kötü yaptığın bir şey var mıdır diye düşünüyorum bazen. Evet dizi severler, anladığınız gibi başrol oyuncularından biri Lee Min-Ho ve ona bu romantik komedi Kore dizimizde bir o kadar başarılı ve bir o kadar da güzel Son Ye-Jin eşlik ediyor. (Aşırı uyumlu bir çift.) 2010 Güney Kore yapımı olan Personal Taste, 16 bölümden oluşuyor ve IMDB puanı 7.6. Bilgilerinize efenim.

 •  Konusu

Arkadaş kazığı nedir bilir misiniz? Park Gae-In (Son Ye-Jin), gelmiş geçmiş en büyük arkadaş kazığını yiyor. (Ben oha daha neler dedim izlerken.) Kendisi ünlü bir mimarın kızı ancak annesini çok erken yaşta kaybettiği için babası ile de uzaklaşmış. Babasının ünlü bir evinde pasaklı, parasız, koşturmacalı ve yalnız bir hayat sürüyor. Maddi durumundan dolayı evin 1 odasını gay olduğunu düşündüğü Jeon Jin-Ho’ya (Lee Min-Ho) kiralıyor. Jeon Jin-Ho’da bir mimar ve doğa ile dost üretimden yana ancak o da maddi sıkıntılar içindedir. Tüm sıkıntılarının bitmesi için büyük bir projeye hazırlanıyor. Bu ünlü evde kalabilmek ve çalışabilmek için de gay rolünü üstleniyor. (Ne yapsın cağnım çocuk.) Bu küçük yalan mükemmel bir dostluk sonrasında da aşk getiriyor. Romantizmi bol, kahkahası tavan bir dizi. İzlemediyseniz, muhakkak izlemeniz gereken bir romantik komedi Kore dizisi efenim, öneriyorum.

10. Cunning Single Lady

Karşınızda tam 17 bölümlük romantik-komedi türünde bir Kore dizisi ile devam ediyoruz sevgili dizi severler. 2014 yılında seyircisiyle buluşmuş ve çok da beğeni almış bir dizi kendisi. IMDb puanı ise tam 7.7.Başrollerinde Lee Min-Jung ve Joo Sang-Wook bulunuyor. Biz bu dizide özellikle Joo Sang-Wook’u çok karizmatik bulduk. Bakalım siz ne düşüneceksiniz? 😀

 •  Konusu

Cha Jung Woo bilgisayar ve yazılım alanına ilgili biridir. Na Ae Ra ise zorlu bir hayat geçiren ve tek hayali ev hanımı olmak isteyen bir kızdır. Ae Ra, Jung Woo’nun gelecekte iyi yerlere geleceğini düşündüğü için onunla tanışır sonrasında sevgili olurlar ve evlenirler. Bu mantıkla başlayan ilişkinin devamında sevgi de gelmiştir. Bir gün Jung Woo hayatında radikal bir karar alır ve kendi işini kurmak için istifa eder. Kendi işini kurmaya çalışırken geçen 4 yıl evliliklerini maddi açıdan çok yıpratır ve çiftimiz boşanır. Talih Jung Woo’ya sonradan gülecek ve onu çok zengin biri yapacaktır. Artık Ae Ra için eski kocasını geri tavlama vaktidir.  

11. Emergency Couple

2014 yılında izleyicisine sunulan ve muhakkak izlenilmesi gereken romantik komedi Kore dizimizin tam 21 bölümü vardır. IMDb puanı ise 7.6’dır. Başrollerinde Choi Jin-Hyuk ve güzel oyuncu Song Ji-hyo yer alıyor. İzlerken sürükleyici bölümleri  sizi de çok heyecanlandıracak!

 • Konusu

Jin-Hee hayatını seven, azimli bir diyetisyendir. Tıp fakültesi öğrencisi olan Chang-Min ile tanışır ve birbirlerine aşık olurlar. Ancak ailesi doktorlarla dolu ve zengin olan Chang-Min’in ailesi Jin-Hee ve ailesini küçük görür, evlenmelerine karşı çıkarlar. Tüm zorluklara karşı çiftimiz evlenir. Chang-Min okulu bırakır ve bir ilaç satıcısı olarak çalışmaya başlar. Ancak ailevi sebeplerden ve geride bırakılan hayallerden dolayı Chang-Min artık mutlu değildir. Zamanla evlilikleri yıpranan çiftimiz, boşanır. Boşanmadan sonra, Jin-Hee tıp okumaya karar verir ve kazanır. Chang-Min de tıp okulundan mezun olur ve stajyer olarak çalışmaya başlar. Kader bu ya ikisi de aynı hastanenin acil servisinde tekrar karşılaşacaklardır.

__________________________________________________________

❤ En iyi mini Kore dizileri listemize bakmadan geçme! 🙂

__________________________________________________________

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here