En İyi Fantastik Kore Dizileri

Kore dizileri vazgeçilmezimdir diyenler buraya! İddialıyız, en iyi fantastik Kore dizileri listemiz size istediğinizi tam olarak sunacak. Her dizimiz hakkında sizi sıkmadan ve yerinde detay vermeye çalıştık. Üstelik yazımız zaten direk ilk bölümde öğreneceğinizden daha fazla spoiler vermez. ❤ Halden anlarız. ;D

İşte mutlaka izlemeniz gereken fantastik Kore dizileri! 

1. While You Were Sleeping

Listemize yepyeni bir dizi ile başlayalım, While You Were Sleeping. İlk bölümü 2017 yılında yayınlanan ve toplamda 32 bölümden oluşan dizimizin IMDB puanı 8.4. Puanından da anlayabileceğiniz üzerine en iyi fantastik Kore dizilerinden biri diyebiliriz. Fantastik yönü kadar romantizmi de bol olan dizimizde Lee Jong-suk (kendisi aynı zamanda bir model), Bae Suzy (aynı zamanda şarkıcı), Jung Hae-in gibi başarılı isimleri izliyoruz.

 • Konusu

Dizide esas kızımız Nam Hong-Joo, annesi ile yaşayan, odasını dağınık seven, sadık karakterli ve bir o kadar kalbi büyük bir kızdır. Ancak onu diğer kızlardan ayıran bir özelliği daha vardır, o da geleceği rüyalarında görebilmesi! Evet yanlış duymadınız. Üstelik bu durum kızımızı ruhsal ve duygusal açıdan çok yormaktadır. Düşünsenize rüyanızda öleceğini gördüğünüz bir adam, bir gün karşınızda duruyor ve siz onun ölümüne mani olamıyorsunuz. 🙁 Olacakları önceden rüyalarında görebilen Nam Hong-Joo bir gün rüyasında bir erkeğe sarıldığını görür ve ertesi sabah rüyasında gördüğü erkeği yani Jung Jae-Chan’in yeni taşınan komşusu olmasıyla artık olaylara aşk da dahil olur. Ancak olacaklara ne kadar karşı koysa da Nam Hong-Joo’nun geçirdiği bir kaza ve girdiği koma hayatını alt üst edecektir.

Bu kadar detay yeterli, dozunda bırakalım dizi severler. 😀 Dizi inanılmaz güzel ve olaylar arası geçiş çok iyi verilmiş. Bölümlerin 30 dk sürmesi de tam yerinde. Sıkmıyor ve yemek yerken bile izleyebilirsiniz.  Aşkın, yeri geldiğinde kahkahanın ve rüyalar aleminin kapıları bu dizide sonuna kadar açık! İzleyiniz efenim.

2. Signal

Dram, aksiyon, fantastik, gizem türünde polisiye bir dizi ile devam ediyoruz sevgili Kore dizisi hayranları! Signal dizimiz normal Kore dizilerimizin dışında her bölümü ayrı sürükleyici bir hikaye ile ilerliyor ve bu da her yeni bölümden film gibi ayrı bir tat almanızı sağlıyor. IMDB puanı 8.9 olan Signal’in 16 bölümlük tek sezonu bulunuyor. Başrollerini ise Jin-Woong Cho, Lee Je-hoon ve Kim Hye-soo gibi başarılı isimler paylaşıyor. 

 • Konusu

Dizimizin ilk bölümü, kaçırılan küçük bir kızın davasının üzerinden 15 yıl geçmesiyle başlıyor. Dava, zaman aşımından düşmek üzereyken olaylar hırs, azim ve geçmişten gelen bir yardım sayesinde çözülüyor. Peki bu hikayenin neresi fantastik derseniz, şöyle ki karakterlerimizden Park Hae Young, eski yıllardan kalma bir polis telsizi bulur. Ancak telsizin öbür ucundaki kişi, geçmişten konuşan dedektif Lee Jae-Han’dır. Bu telsiz sinyalleri ile artık olaylar, geçmiş ve günümüz arasında çözülecektir.

Dizinin sürükleyiciliği, temposunu koruması ve geçmiş-gelecek bağlantısı çok iyi korunmuş. Polisiye dizilerini de seviyorsanız muhakkak izlemelisiniz, fazlasıyla öneriyoruz! 🙂

3. Goblin

Goblin ya da uzunca adıyla Guardian: The Lonely and Great God, bol bol güldüren, romantik ama bir o kadar da fantastik Güney Kore dizisi. İlk bölümü 2 Aralık 2016’da yayınlanmış ve toplamda 16 bölümden oluşuyor. IMDB puanı ise 8.9!! Peki neden mi 8.9 ? Başlayalım o zaman! Öncelikle senaristi Kim Eun-sook. Kendisi ilişkileri süper ötesi anlatabilen bir kadın. Bilen bilir Secret Garden, A Gentleman’s Dignity ya da A Millionaire’s First Love gibi nice güzel dizi ve filmlere imza atmış biri! Oyunculara gelince Gong Yoo, Go-eun Kim, Dong-Wook Lee starlarımızdan sadece bazıları. Gong Yoo sen nasıl 79 doğumlusun aklımız almıyor!?! Go-eun Kim’den bahsetmiyoruz bile, dizide lise öğrencisi.. Oyuncular da oyunculuklar da efsane. Son olarak filmin müzikleri de bir o kadar naif, içten ve sıcak. Daha ne olsun! 

 • Konusu

Dizide insanlar tarafın ilah denilebilecek kadar iyi ama bir o kadar kadersiz general Kim Shin öldürülüyor ve onu sevenlerin dualarıyla ise ona tekrar bir yaşama hakkı tanınıyor. Ancak bu sefer bir insan olarak değil bir Goblin olarak.(İlk bölümden ders 1: Her şeyin bir bedeli vardır arkadaşlar.) Goblin nedir derseniz, kendisi mitolojik bir karakterdir: ölemiyor (dizide ölmesi için kalbindeki kılıcı sevdiği kişi tarafından çıkarılmalı.) zamanı durdurabiliyor, dilediği yere hemen gidebiliyor. Daha fazla özelliğini diziyi izleyerek öğrenin diyelim. 🙂 Dizide Goblin’in aşkı bulmasını ve başına gelenleri izliyoruz.

“Peki biz nerelerde kahkaha atıyoruz?” diyenleri duyar gibiyiz. Goblin’in ölüm meleği Azrail’le olan muhabbetleri arkadaşlar, efsane! Kahkahaları tutmakta zorlanacaksınız! 😀 Burada Kral-Azrail ilişkisinden de bahsetmek isterdik ama tadını kaçırmayalım, değil mi?

4. Secret Garden

Aşırı tatlış ve heyecanlı bir Kore dizisi: Secret Garden. 2010 yılında yayınlanan ve 20 bölümden oluşan dizimizin IMDB puanı 8.3! Sevenleri ve beğenenleri çok anlayacağınız. Puanını fazlasıyla hak ediyor bizce. Oyunculara gelince yurt dışında okumuş, kendini aşırı beğenen, aşka inanmayan, soğuk karakterli AVM sahibi, zengin Kim Joo-Won karakterini Hyun Bin canlandırıyor. Biz kendisini dizide pullu mavi eşofmanıyla izlemeyi çok sevdik! Harika dövüşebilen, taşı sıksa suyunu çıkartabilecek, kendinden emin, dobra, akıllı ve dublör olarak çalışan Gil Ra-Im karakterini de Ha Ji-won canlandırıyor. Her ikisi de harika bir iş çıkarmış, dizideki aşk uyumları inanılmaz!

 • Konusu

Eminiz çoğunuz aşık olduğunuz kişinin yerine geçmeyi ve onun gözünden kendinizi görmeyi çok istemişsinizdir. (Biz istemiştik en azından.) İşte dizimizin fantastik yönü tam da bu! Kim Joo-Won bir gün çıkarları doğrultusunda, ünlü bir şarkıcı olan Oska’nın skandalını çözmek için bir dizi setine gider. Tesadüf ki aradığı dizinin başrol oyuncusu yerine onun dublörü olan Gil Ra-Im ile kafası karışır ve ikili bir süre birlikte vakit geçirirler. Dizi bu haliyle bile çekici iken, bir gün ikilimiz, yaşlı bir kadından bilmeden bir iksir içerler ve ertesi gün uyandıklarında artık bedenleri değişmiş olacaktır. 

Dizide yan karakterlerden Oska’da aşırı komik. Ayrıca Kim Joo-Won’un asansöre binme fobisi sizi çok güldürecek, sahneler harika! Hem güldüren hem ağlatan hem romantizmi bol olan fantastik bir Kore dizisi, izlemeden geçmeyiniz a dostlar. 😀

5. The Legend of the Blue Sea

Evet listemizi fantastik dünyasıyla renklendiren ve en çok izlenen kore dizilerinden bir dizi ile devam ediyoruz: The Legend of the Blue Sea! Eminiz hepiniz deniz kızlarının masallarını dinlediniz, izlediniz belki de onlardan olmak istediniz. Sıradaki fantastik Kore dizimiz ise tam da bunu konu alıyor ama hikaye biraz farklı. Çünkü güzeller güzeli ve şapşik deniz kızımız ile yakışıklı, zeki ama aynı zamanda dolandırıcı esas oğlanımızın hikayesi bu! 2016’da yayınlanan ve 20 bölümden oluşan dizide, dünyadaki son deniz kızını, Hırçın Sevgilim filminin parlak yıldızı Jun Ji-Hyun, esas oğlanı ise Boys Over Flowers dizisinin yakışıklı yıldızı Lee Min-Ho oynuyor. IMDB puanı 8.2 olan bu diziyi eminiz çok seveceksiniz!!

 • Konusu

Dizi geçmişte karaya vuran ve bu yüzden tutsak alınan bir deniz kızı ile onu okyanusa geri bırakan valinin tanışması ile başlıyor. Sonrasında ise zaman günümüze akıyor ve Sim Chung (deniz kızı) ile Heo Joon Jae’ın (esas oğlan) komik tanışmalarını izliyoruz. İzlerken zaman zaman geçmişe gidecek ve diğer hikayeleri izleyeceksiniz. Eminiz bu masalsı aşkta siz de kendi masalınızı hayal edeceksiniz. Bu dizi tüm mucizelere inananlara ve hala masalları sevenlere gelsin o zaman! 😉

________________________________

Mutlaka izlemeniz gereken en iyi Kore dizileri listemize bakmayı unutmayın!

________________________________

6. Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Listemize Tong Hua tarafından yazılan “Scarlet Heart” adlı Çin romanından uyarlanan başarılı bir dizi ile devam ediyoruz. Öyle ki bizim için 2016 yılının en iyi Kore dizilerinden biri olabilir ve toplamda 20 bölümden oluşuyor Kore dizi severler. Ah keşke daha uzun sürseydi! IMDB puanı 8.7 olan Kore dizimizde Iu (aynı zamanda şarkıcı ve söz yazarı), Lee Joon Gi (aynı zamanda model ve şarkıcı), Nam Joo-hyuk (modellik de yapıyor), Seohyun (aynı zamanda şarkıcı), Byun Baek-hyun (aynı zamanda şarkıcı) gibi dört elinde dört marifet olan nice başarılı isim yer alıyor.

 • Konusu

Go Ha-Jin’i erkek arkadaşı aldatmış, üstelik ona borç da bırakmıştır. Kısacası Go Ha-Jin her şey yoluna girecek dediği anda bir şeylerin hep patlak verdiği yine o andadır. (Hangimiz olmadık o anlarda, değil mi?) Bir su kenarında dertlenirken aniden bir çocuğun boğulmak üzere olduğunu fark eder. Çocuğu kurtarmak için suya atlayan kızımız, çocuğu kurtarır ancak ona uzanan eli tutamamıştır. Şans eseri, Go Ha-Jin ölümle yaşam arasında o ince çizgideyken güneş tutulması gerçekleşir ve kızımız gözlerini yüzyıllar öncesinde, Songak’ta 8. prens Wang Wook’un hanesinde açar. (Öldürmeyen Allah öldürmüyor işte.) Hayat artık onun için çok daha farklı olacaktır üstelik onun kalbi herkesin korkudan ne yapacağını şaşırdığı, soğuk ve karanlık bir tarafı olan 4.prens Wang So’ya aşık olmuşken.

Dizi tarihten esinlendiği için bolca kılıç sahnesi ve kraliyet taht maceraları içeriyor. İşin içine aşk da karışınca yeme de yanında yat. Bu fantastik Kore dizisini aman kaçırmayın deriz!

7. A Korean Odyssey

Kendisi fantastik türde çıtayı arşa çıkarmış bir dizidir sevgili Kore dizisi severler. Tarih, fantastik bir dünya ve korkuyu barındıran “Journey to the West” adlı bir Çin romanından uyarlanmıştır. Hal böyle olunca bazen cidden korkutucu karakterlerle karşılaşabiliyoruz. (Yoksa iblisler mi demeliydim…) Başrollerde Lee Seung-Gi, Cha Seung-Won ve Oh Yeon-Seo’nun bulunduğu fantastik Kore dizimizin IMDB puanı 8.4. Baya iddialı bir puan bizce, üstelik toplamda 20 bölümden oluşuyor.

 • Konusu

Aşırı aykırı bir tip ve özel güçlerin bir arada bulunduğu Lee Seung Ki cennetten kovulmuş, dünyada sürgün bir hayat sürmektedir. Hedefi dünyadaki yardım puanlarını arttırarak Tanrı olmak isteyen iblis Cha Seung Won ise eğlence sektörünün en önde gelen isimlerindendir. Bir orman yangınına yardım etmek için özel bir yelpazeye ihtiyaç duyan Cha Seung Won, yine özel güçleri olan küçük bir kızı yelpazeyi alması için Lee Seung Ki’nin sürüldüğü eve gönderir. Ancak bu plan, ters gidecek ve Lee Seung Ki özgür kalacaktır. Peki o küçük yavrucak düşünüldüğünden de özelse? (Bilemiyoruz Altan, muhakkak izlenmesi gereken fantastik Kore dizilerinden biri bu. 😀 )

8. Faith

Zamanlar arası bir aşkın hikayesi Faith. Diğer bilinen adıyla The Great Doctor. Sadece fantastik Kore dizisi olarak görmüyoruz, bizce kendisi en iyi Kore dizilerinden biri. Başrollerinde mükemmel uyumu sağlamış Lee Min-Ho ve Kim Hee-Sun bulunuyor. Açıkcası Le Min-Ho’ya her türlü rol çok yakışıyor. Faith’te ise kendisini bolca kılıçla ve dövüş sahneleri ile göreceksiniz. (Sert mizaç da çok yakışıyor cağnım.) Üstelik 24 bölümden oluşan dizimizin IMDB puanı 8.2! Biz sustuk puanlar konuşsun..

 • Konusu

Choi Young (Lee Min-Jo), Kral Gongmin’in özel güçleri olan ve iyi savaşan bir korumasıdır. Yolculuk esnasında kralın ve eşinin de bulunduğu hana saldırı olur ve kraliçe yaralanır. Kraliçenin yaşaması ülke geleceği için çok önemlidir. Bu nedenle kralın emriyle Choi Young cennete giden kapıdan geçer ve 2012 yılından Tanrı’nın doktoru olduğunu düşündüğü doktor Yoo Eun-Soo’yu (Kim Hee-Sun) zorla yaşadıkları döneme getirir. Kraliçe iyileşecektir ancak Yoo Eun-Soo’yu geri göndermek düşündükleri kadar kolay değildir.

9. Go Back Couple

Romantik komedi türünde filmlere bir de fantastik bir yön eklenince tadından yenmiyor. Karşınızda bizim için en iyi fantastik Kore dizilerinden bir dizi: Go Back Couple. Adını Türkçe’de Bugünkü Aklım Olsaydı olarak da görebilirsiniz. 2017 yılında seyircisi ile buluşan dizimiz sadece 12 bölümden oluşuyor. Tam tadımlık! Başrollerinde Jang Na-Ra (yıpranmış bir ev kadını rolünde) ve Son Ho-Jun (para kazanmak için yoğun çalışan, ihmalkar eş rolünde) oynuyor. Dizimizin IMDB puanı ise 8.3! Karar sizin, bizce kesinlikle listenizde olması gereken bir Kore dizisi!

 • Konusu

Ban-Do (Son Ho-Jun) ve Jin-Joo (Jang Na-Ra) birbirlerine aşık bir çifttir. Dizi onların evlilik sahnesi ile başlıyor. Ancak aradan geçen yıllara, hayat koşuşturması ve geçim sıkıntısına bir de çocuk eklenince evlilikleri yıpranıyor ve birbirlerine artık kırıcı olan çiftimiz boşanma kararı alıyor. (Alışılmışın dışında farklı bir başlangıç değil mi 😀 ) Boşanma sonrası çiftimiz hayatlarına daha yeni adapte olmaya çalışırlarken bir gün bir mucize gerçekleşiyor ve zamanda geriye gidiyorlar. Uyandıklarında ilk tanıştıkları, yeniden üniversiteli oldukları yıllara genç hallerine geri dönüyorlar. Keşke bazen zaman bizim için de geriye aksa, öyle değil mi? 

10. Blood

“Ben insan değilim, yaşam ve ölüm arasında başka bir yaratığım.” Vampir dizi ve film severler buraya! Size mükemmel uyumu sunuyoruz: Blood. Kendisi vampir ve insan bağını anlatan mükemmel bir fantastik Kore dizisi! Üstelik vampirimiz aynı zamanda bir doktor. (Hayatı daha ne kadar zor olabilirdi…) 2015 yılında izleyicisi ile buluşan Blood’un toplam 20 bölümü var ve IMDB puanı 7.0 (Bizce daha yüksek bir puanı hak ediyor.) Üstelik dizide Ahn Jae-Hyeon, Ku Hye-Sun, Ji Jin-Hee ,Jung Hae-In gibi başarılı isimler yer alıyor. Diziyi ilk bölümden bırakmayın, giderek daha iyiye gidiyor.

 • Konusu

Ahn Jae Hyun’un anne ve babası bir enjekte virüs nedeniyle vampirdir ve bu nedenle Ahn Jae Hyun’da saf bir vampir olarak doğmuştur. Ancak diğer vampirlerden farklı olarak onlar zarar vermeyen bir yolu seçmişlerdir. Maalesef bu seçimleri onlara ağır bedeller ödetir. Hayatta hem annesini hem de babasını kaybeden Ahn Jae Hyun hayatına başarılı bir doktor olarak devam eder. Bir de hayatına aşk dahil olunca işler iyice karışacaktır.

11. You Who Came From the Stars

Sen ne güzel bir detaysın Kore dizileri, diyor ve listemize devam ediyoruz. Fantastik hikayeyi ve aşkı çok iyi harmanlamış, muhakkak izlemeniz gereken bir fantastik Kore dizisi:You Who Came From the Stars. 22 bölümden oluşuyor ve IMDb puanı 8.3! Dizimizde Kim Soo-Hyun, Jun Ji-Hyun, Park Hae-Jin gibi zaten tanıdığımız ve izlemeye doyamadığımız isimler yer alıyor.

 • Konusu

Farklı bir gezegenden dünyamıza gelen Do Min Joon 400 yıldır gezegenine geri dönebilmek için bir kuyruklu yıldız bekliyordur. Yeri gelir zor zamanlar geçirir, dile kolay evinden uzak 400 yıl. Aynı zamanda yakışıklılığı ile dikkat çeken sevimli uzaylımız Do Min Joon’un bir de özel güçleri vardır. (”Ben tek siz hepiniz, aynaya baktı mı hiçbiriniz” diyebilecek tiplerden 😀 Siz anladınız. ) Onca yıl beklediği kuyruklu yıldızın gelmesine sadece 3 ay kala esas oğlanımız aşka düşer veee şapşirik esas kızımız ile tanışır. Sizi aşk ve kahkaha dolu bir fantastik Kore dizisi bekliyor!

12. W: Two Worlds

Kendisi fantastik yönüyle beyinleri dağlayan, en iyi fantastik Kore dizilerinden biri. 2016 yılında seyircisi ile buluşan Kore dizimiz toplamda 16 bölümden oluşuyor. Başrolde Lee Jong-suk ve Han Hyo-joo çiftini izliyoruz. Dizimizin IMDB puanı ise 8.2! Puanı bol, romantizmi bol, hikayesi ile sizi şaşırtacak bir Kore dizisi, e daha ne diyelim! 😉

 • Konusu

Birbirine aşık ancak gerçek anlamda farklı dünyaların insanı olan iki kişinin aşk hikayesi anlatılmaktadır. Lee Jung Suk, kendi çabasıyla zengin olmuş,zeki ve her zamanki gibi soğuk karakterli çizgi roman dünyasında yaşayan biridir. Bir girişim şirketi vardır. Han Hyo Joo ise bizim dünyamızda yaşamakta olan sıcak kanlı bir kadındır. Doktordur. Babası Han Hyo Joo ise Lee Jung Suk’un dünyasını çizen W isimli webtoon’un yazarıdır. Bir gün Han Hyo Joo ortadan kaybolur ve olaylar akıl almaz ve heyecan dolu bir şekilde değişir. 

13. Orange Marmalade

Kore vampir dizileri arasında çok beğenilen bir fantastik Kore dizisi devam ediyoruz: Orange Marmalade! 2015 yılında seyircisi ile buluşan Orange Marmalade’in toplam 12 bölümü var. Tam çerezlik bir dizi, izle ve bitir! IMDB puanı 6.6 (Puanı düşük gelebilir ancak oy veren kişi sayısı az. Siz daha farklı bulabilirsiniz) Başrollerde ise Kim Seolhyun’u ve Yeo Jin-Goo’yu görüyoruz.

 • Konusu

Kore vampir dizileri arasında vampir-insan ilişkisini daha farklı işlemiş çünkü dizimizde vampirler ve insanlar arasında imzalanmış bir barış anlaşması var. Anlaşmaya göre vampirler insan kanı içmeyi bırakacak ve kimliklerini saklayarak insanlar arasında huzur ile yaşayabileceklerdir. Düşünsenize; okula gidiyorsunuz ve öğretmeniniz bir vampir.Av-avcı ilişkisi var ve siz bunun farkında değilsiniz 😀 Okulun popüler lise öğrencisi Jae-Min, okula yeni gelen Baek Ma-Ri’ye aşık olur ancak bilmediği bir şey vardır. Baek Ma-Ri bir vampirdir. Vampir film ve dizilerini seviyorsanız, bizce muhakkak izlediklerim listenizde bulunması gereken bir vampir Kore dizisi.

________________________________

Daha fazla Kore dizisi için

listelerimize bakmayı unutmayın!

________________________________

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here