İnsanlık Tarihinin Gizemli 5 Olayı

Voynich El Yazması

voynich
Adını polonyalı sahaf Wilfrid Voynich’ten alan kitap, karbon testleri sonucu 1404-1438 yılları arasında yazılmış olduğunu göstermektedir. Bazı sayfaları eksik olmasına rağmen geriye 240 civarında bir sayfa kalmıştır. Soldan sağa doğru yazılan yazmada illüstrasyon ve diyagramlar yer almaktadır.Yazmanın herhangi biri tarafından değil sistematik bir dille yazıldığı çalışmalarla kanıtlanmıştır. Kriptograflar ve dilbilimciler tarafında çözülmeye çalışılsa da herhangi bir sonuca ulaşılamamıştır.

Phoneix Işıkları

13 Mart 1997′ de Phoneix, Arizona’dan gözlemlenebilmiştir ve bir ufo olayı olduğu iddaa edilmektedir. Gözlemleyen insanlar İlk önce v şeklinde gözlemlenmiş ve daha sonra kırmızı yuvarlak şekle dönüşüp yok olduğu söylenmektedir. Yetkililer, uçakların gece eğitiminde olduğu söylemiştir ancak halk tarafında kabul görmemiştir.

Dyatlov Geçidi Vakası

Dyatlov Pass

Ural dağlarında 2 şubat 1959 yılında 9 dağcının ölümüyle sonuçlanmış bir olaydır. Dağ geçidine  grubun lideri Igor Dyatlov’un adı verilmiştir. Grup 8 erkek 2 kadın olarak yolculuğa çıkmış Yuri Yudin hastalandığı için geri dönmüştür. Eğitimli dağcı olan 9 kişi planlarına uygun hareket etmek isterken kötü hava şartları nedeniyle Kholat Syakhl dağında kamp kurmak zorunda kalmışlardır. Dönüş vakitlerinin gecikmesi nedeniyle araştırma başlatılmıştır. Çadırlarını yırtarak çıktıklarını ve neredeyse çıplak olarak dışarı çıktıkları anlaşılmıştır. Herhangi bir fiziksel mücadeleye girmedikleri tespit edilmiştir. 5 Dağcının hipotermiden öldüğü anlaşılmıştır. Bulundukları konumlar ve şartları ölümleri üzerinde şüpheler doğurmuştur. Rus askerinin bu bölgede deneyler yaptığı veya uzaylılarla ilgili teoriler bulunmaktadır.

Philadelphia Deneyi

2 . Dünya savaşı sırasında Amerika’da gemilerin  radarda görünmemesi için deneyle yapılmaktaydı. Deney Einstein’ın birleşik alan teorisini içeriyordu. İddaya göre USS Eldride gemisi Philadelphia da iken gözden kaybolmuş ve 320 km uzakta Norfolk Virginia’da görülmüş ve tekrar Philadelphia’da ortaya çıkmıştır. Bütün bunlar 10 dakika içerisinde gerçekleşmiştir. ABD deniz kuvvetleri bu deneyi reddetmiştir.

Oak Adası Hazinesi

oak-21-Money-Pit-area-in-2010

1795 yılında  Daniel McGinnis bu denizden 11 metre yüksekte 57 hektar alanında adayı keşfetti ve bu sırasında bir kuyu keşfetti. O zamanki hazine avcılığı hevesine bürünerek arkadaşlarına haber verdi ve kuyuyu kazmaya başladılar. Aşağılara doğru inildikçe suyla karşılaştılar ve bir şey elde edemeden kazıyı yarım bıraktılar. Bu efsane kulaktan kulağa yayılıyor ve yeni avcılar tarafında kazılar tekrar başlatılıyor. Kazı devam ettikçe ve sular boşaltıldıkça bir süre sonra üzerinde semboller olan el yapımı levha buluyor ve bu her 3 metrede bir tekrarlıyor. Sürekli tekrarlıyor ve hiçbir şey elde edemiyorlardı. Bu nedenle kazıyı yarım bıraktılar. Daha sonra da kazılar devam etti ama ya çukur çöktü ya da yada sular bastı ve hazineye asla ulaşılamadı. Şu an adaya kimsenin girmesine de izin verilmemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here