İzlemedim Derseniz Üzüleceğiniz En İyi Johnny Depp Filmleri

Her filmde birbirinden farklı rollerde ve “Bu Johnny Depp mi gerçekten?!?” diyebildiğimiz karakterlerde gördüğümüz Johnny Depp‘in mutlaka izlemeniz gereken, “izlemedim” derseniz üzüleceğiniz, ertesi gün arkadaşınıza “Yoksa sen hala bu filmi izlemedin mi?!?” diyebileceğiniz filmleri listeledik. Önden buyurunuz efendim 🙂

1. Edward Scissorhands (Makas Eller) IMDB: 7.9

Bir Tim Burton filmidir. Edward’ı yapan mucidi onun daha ellerini yapamadan aniden bir gün ölür. Edward karanlık şatoda elleri yerine monte edilmiş makas ve keskin aletlerle tek başına kalır. Ta ki Avon ürünleri satıcısı olan Peg onu bulup evine getirene kadar. Normal hayata uyum sağlamaya çalışırken Edward, toplumun hem ilgisine hem de dışlamasına maruz kalacaktır.

2. Ed Wood (Ed Wood) IMDB: 7.9

Biyografi türünde olan filmin yönetmenliğini Tim Burton yapmıştır. Siyah-beyaz izleyeceğiniz bu filmde Johnny Depp, kimilerine göre çok kötü kimilerine göre ise kendi tarzı olan kült bir yönetmen olarak görülen Ed Wood’un film yapma serüveni ortaya konuluyor. İyi ya da kötü size kalmış ama hırslı ve işini seven biri olduğunu siz de izlerken tanık olacaksınız.

3. What’s Eating Gilbert Grape (Gilbert’ın Hayalleri) IMDB: 7.8

Johnny Depp ile birlikte Leonardo DiCaprio ve Juliette Lewis gibi başarılı aktörlerin yer aldığı bu filmde farklı karakterlerden oluşan bir ailenin bir arada yaşama çabası anlatılıyor. Zihinsel engelli Arnie (Leonardo DiCaprio ) bakıma muhtaçtır. Annesinin aşırı kilolarından dolayı kardeşiyle ilgilenme görevini Gilbert (Johnny Depp) üstlenmiştir. Oyuncuların çok genç olduğu bu filmde her biri mükemmel bir iş çıkartmış. Muhakkak izlemeniz gereken bir Johnny Depp filmi.

4. Finding Neverland (Düşler Ülkesi) IMDB: 7.7

Peter Pan’in yaratıcısı Sir James Matthew Barrie bir gün parkta üç çocuk ve bu çocukların anneleriyle tanışır. Çocukların oyunları ve hayal dünyaları, Barrie’ye ilham kaynağı olmaktadır. Onlar ile yakınlaşan Barrie, sopaları kılıca ve uçurtmaları periye dönüştürürken çocukları da Neverland’in kayıp çocukları olarak görmeye başlar. Filmde Peter Pan karakterinin doğuş hikayesine şahit oluruz. Kate Winslet’in de kadroda yer aldığı, muhakkak izlemeniz gereken Johnny Depp filmi.

5. Blow (Beyaz Şeytan) IMDB: 7.6

Johnny Depp’e Penélope Cruz’un eşlik ettiği biyografi, dram ve suç türünde bir Johnny Depp filmi ile devam ediyoruz. George Gung’un çocukluğu maddi sıkıntılar ve anne babasının sık sık maddi nedenlerden dolayı ayrılıklarına şahit olarak geçmiştir. Yıllara sonra kendi hayatını çizmek için yola çıkan George, kolay yoldan para kazanmak için uyuşturucu işine girer. Para kazanmak için aldığı riskler, kolay kazanılan para ve yaşadığı adrenalin dolu hayatı onu zamanla hayalini kurduğu hayattan uzaklaştıracak aksine manevi bir boşluğa sürükleyecektir.

6. Donnie Brasco (Köstebek) IMDB: 7.8

Dev isim Al Pacino ile birlikte yer aldığı en iyi Johnny Depp filmlerinden biri: Donnie Brasco! 1970’li yıllarda geçen bir FBI operasyonundan uyarlanan bir film.  Mafya rollerinin hakkını veren Al Pacino burada Lefty Rugiero rolünde deneyimli bir mafyayı oynuyor. FBI ajanı Joe Pistone, işi gereği Lefty ile yakınlık kurar ve dost olurlar. Suç dünyasını yakından tanıyan Joe’nun zamanla kafası karışacak işi ve dostluğu arasında bir karmaşa yaşayacaktır.

7. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi) IMDB: 7.4

Bir Tim Burton filmi. Haksız yere hapse atılan ve ailesi parçalanan Benjamin, yıllar sonra Sweeney Todd adını kullanarak, intikam ateşiyle geri döner. Londra’daki bir berber dükkanı kuran Sweene diğer kiracı Bayan Lovett (Helena Bonham Carter) ile işbirliği yaparak suçluyu bulana kadar acımasız bir cellada dönüşürler.

8. Corpse Bride (Ölü Gelin) IMDB: 7.4

Animasyon türünde, yönetmenliğini Tim Burton’ın yaptığı en iyi Johnny Depp filmlerinden biri. Victon Van Dort, güzel Victoria ile yakın zamanda evlenecektir. Heyecan ve endişe ile karışık duygular yaşarken, yüzük takma merasimini prova yapmaya karar verir. Ancak kendi kendine yaptığı provada tesadüfler silsilesi ile yanlışlıkla Ölü Gelin’in parmağına takar ve Ölüler Diyarı’na götürülür.

9. Arizona Dream (Arizona Rüyası) IMDB: 7.4

Balık tutmayı seven genç, ‘uçmak’ gibi hayalleri olan New York’lu Axel Blackmar, bir akrabasının yönlendirmesi ile Arizona’ya gider. Arizona’da birbirinden tamamen farklı iki kadınla yakınlık kuran Axel, kendini yer yer iki aşk arasında hisseder. Üstelik o, standart hayat yaşayan insanlardan farklı bir hayal dünyasında yaşamaktadır. Hayal dünyası geniş, fantastik bir görsel şölen sunan bir Johnny Depp filmi.


Mutlaka Listenizde Olması Gereken Uzay Konulu Filmler‘i listemizi gördünüz mü?


10. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti) IMDB: 8.0

Johnny Depp’i korsan Jack Sparrow olarak izlediğimiz ve hepimizin korsanların ilginç, büyülü ve egzotik dünyasına adım atmamızı sağlayan serinin ilk filmi. Korsanların maceralarını anlatmaktadır. Tüm filmleri ayrı ayrı vermekten ise burada tek madde olarak toplayacağız. Muhakkak izlemeniz gereken Johnny Depp film serisidir Karayip Korsanlar’ı.

Film Serisi:

  • Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003)
  • Karayip Korsanları: Ölü Adamın Sandığı (2006)
  • Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu (2007)
  • Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (2011)
  • Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı (2017)

11. Chocolat (Çikolata) IMDB: 7.3

Sevimli bir Fransız köyünden gelen çikolata kokan bir aşkın film. Bir kadın ve kızı bir Fransız köyünde çikolata satan küçük bir yer açar. Bu çikolatacı ve nefis kokan çikolatalar köydeki insanların hayatlarına farkında olmadan neşe ve heyecan katacaktır. Ancak bu durumdan memnun olmayanlar da çıkacaktır. Juliette Binoche ve Johnny Depp’in başrollerini paylaştığı mutlaka izlemeniz gereken bir film.

12. Public Enemies (Halk Düşmanları) IMDB: 7.0

İşinde uzman banka soyguncusu John Dillinger’in gerçek yaşam hikayesinin aktarıldığı filmdir.Amerika’da Büyük Bunalım yıllarının yaşandığı dönemde FBI ajanı Melvin Purvis’in John Dillinger, Baby Face Nelson ve Pretty Boy Floyd gibi dönemin ünlü suçlularını yakalama çabasını anlatmaktadır.

13. The Tourist (Turist) IMDB: 6.0

Başrolde Angelina Jolie’nin de olduğu, aksiyon, macera ve suç türünde bir Johnny Depp filmi.  Kalbi kırık ve mutsuz hisseden Frank, kafasını boşaltmak için İtalya’ya gider. Ancak karşısına Elise’in çıkması olayları tamamen değiştirir. Başlangıçta her şey bir tesadüf gibi görünse de Frank bu karşılaşmanın kasıtlı olduğunu ve tehlikeli entrikaların döndüğünü zamanla fark edecektir.

14. Don Juan DeMarco (Don Juan DeMarco) IMDB: 6.7

Tam bir aşk, tutku ve romantizmin filmi: Don Juan DeMarco. Emekliliğine son 10 gün kala psikiyatr Jack Miller (Marlon Brando) son bir hasta kabul eder. Ancak bu hasta diğerlerinden çok farklıdır. Birçok kadını baştan çıkarmış, gizemli bir havası olan, hayalperest ve aşkı iliklerine kadar yaşayan Don Juan’dan (Johnny Depp) başkası değildir. Bu 10 günlük süren hasta-doktor ilişkisi zamanla dostluğa dönüşecek ve doktor kendi hayatını sorgulamaya başlayacaktır. Kesinlikle izlemeniz gereken Johnny Depp filmlerinden biri!

15. Black Mass (Kara Düzen) IMDB: 6.9

Biyografi türünde bir Johnny Depp suç filmi ile devam ediyoruz. Johnny Depp burada tamamen farklı bir görünümde karşımıza çıkıyor. Cinayet ve diğer suçlardan 2 kere müebbet cezası bulunan James ‘Whitey’ Bulger’ın hayatını konu alıyor. Bulger, İrlanda mafyasının en ünlü ismidir ve çocukluk arkadaşı Connolly ise FBI ajanı olmuştur. Connolly terfi alabilmek için, Whitey ise rakiplerini alt edebilmek için Angiulo Kardeşler çetesini çökertmek amacıyla işbirliğine karar verirler.

16. Charlie and the Chocolate Factory (Charlie’nin Çikolata Fabrikası) IMDB: 6.7

Romandan uyarlama bir Tim Burton filmidir. Genç bir çocuk, dünyanın en sıradışı şeker üreticisi Willy Wonka (Johnny Depp) tarafından yönetilen, dünyanın en görkemli çikolata fabrikasında diğer 4 çocuk ile birlikte tur kazanır. Karakterleri ve zaafları birbirinden çok farklı bu 5 çocuğu çikolata fabrikasında bekleyen sürprizlerle dolu bir macera bekliyordur. Bizden söylemesi, henüz izlemediyseniz kaçırmamanız gereken bir Johnny Depp filmi sizi bekliyor.

17. Alice in Wonderland (Alis Harikalar Diyarında) IMDB: 6.5

2010 yılında vizyona giren ABD yapımı, Tim Burton yönetmenliğinde bir fantastik-macera filmi. Johnny Depp’i filmde Çılgın Şapkacı karakteriyle izliyoruz. Film sosyeteye tanıtım partisindeyken henüz 17 yaşında olan Alice’in beyaz bir tavşanı takip ederek kendini Harikalar Diyarı’nda bulmasını konu alıyor. Filmde Anna Hataway, Helena Bonham Carter gibi başarılı isimler de mevcut.

18. Murder on the Orient Express (Doğu Ekspresinde Cinayet) IMDB: 6.5

İngiliz polisiye yazarı Agatha Christie’nin aynı adlı romanından uyarlanmış bir filmdir. Üstelik Agatha  Christie, bu romanı 1933 yılında İstanbul’da, Pera Palas Otel’de yazmıştır.

İstanbul’a gelen Belçikalı dedektif Hercule Poirot, acil bir nedenden dolayı Londra’ya gitmek için Doğu Ekspresi’ne biner. Büyük bir kar fırtınasının olduğu bir günde trende Amerikalı bir yolcunun öldürüldüğü ortaya çıkar. Bu gizemli olayın altında yatan nedeni ve cinayeti işleyen kişiyi bulmak dedektif Poirot’a düşmüştür..

19. Dark Shadows (Karanlık Gölgeler) IMDB: 6.2

Yine usta yönetmen Tim Burton’ın yönettiği fantastik, korku ve komedi türünde bir vampir filmidir. Helena Bonham Carter, Eva Green, Michelle Pfeiffer gibi bir çok gözde isim filmde Johnny Depp’e eşlik etmektedir. Konusuna gelince,harika bir hayat sürerken kıskanç bir cadı tarafından lanetlenerek 200 yıl toprak altında bir tabutta kilitli kalan vampir Barnabas Collins, bir gün yeniden özgür kalır. Cadıdan intikam almak için can atan vampirimiz eve döndüğünde her şeyin fazlasıyla değiştiğini keşfedecektir. Çünkü aradan 200 yıl geçmiştir ve yıllardan 1972’dir. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Eğlenceli bir Johnny Depp filmi arıyorsanız, mutlaka izlemelisiniz.

20. Fantastic Beasts and Where to Find Them (Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?) IMDB: 7.3

K. Rowling’in aynı adlı kitabına dayanarak 2016 yılında vizyona giren ve Harry Potter filmleri ile ilişkili anıları görebileceğiniz harika bir fantastik-macera bir film. Kitap Harry Potter döneminden tam 70 yıl öncesini konu alıyor. Sihirli yaratıkları inceleyen Newt Scamander New York’a sade görünen bir bavulla gelir. Ancak o bavul göründüğünden çok daha fazlasıdır çünkü sihirli yaratıklara ev sahipliği yapmaktadır.

Ayrıca Fantastik Canavarlar’ın devam filmi olan Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları 2018 Kasım ayında vizyona girdi.

21. Cry-Baby (Sulugöz) IMDB: 6.5

Romantik, komedi ve müzikal türünde bir Johnny Depp filmi izlemeye hazır mısınız?! Enerjisi bol, Rock müzikle keyfinize keyif katacak bir film ile Johnny Depp Filmleri listemize devam ediyoruz. Okulun en yaramazı, serserisi ve yakışıklısı Wade yetenekli bir gençtir ancak cool ve serseri karakteri onu dışarıdan bakıldığında kötü de göstermektedir. Bir gün zengin ve güzelliği ile kendisine 2 kez baktıran Allison ile tanışır ve düşünceleri değişmeye başlar. İzlerken 1950’li yıllara gideceğiniz, ‘keşke o yıllarda doğsaydım’ dedirtecek bir Johnny Depp filmi!

22. The Lone Ranger (Maskeli Süvari) IMDB: 6.4

Johnny Depp’i çok farklı izleyeceğiniz bir aksiyon, macera ve western filmi. Kovboyculuk diyebiliriz. 😀 Yorumlarına baktığımızda kimine göre vasat, kimine göre kahkaha attıran kimine göre Johnny Depp’in harikalar yarattığı bir film, o nedenle izleyiniz ve siz de kendi yorumunuza sahip olunuz diyor devam ediyoruz. Vahşi Batı’da çetesiyle birlikte azılı bir haydut olarak nam salmış Butch Cavendish, idamı öncesi kaçmayı başarır. Onu yakalamaya çalışan süvarileri ise pusuya düşürür. Artık onu durduracak kimse yoktur, gizemli ve maskeli süvari Tonto dışında.


En iyi hapishane filmleri listemizi görmek için hadi tıklayın!


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here