En İyi Kore Dizileri

Samimiyetin, aşkın, saf duyguların, komedinin ve etkileyici oyunculukların dikkat çektiği Kore dizileri, Türkiye’de oldukça geniş bir kitlenin takibindeler. Biz de siz sevgili Kore dizisi severler için mutlaka izlemeniz gereken Kore dizilerini IMDb puanlarını da vererek hazırladık. ❤

1) Go Back Couple

Romantik komedi ve fantastik türde en iyi Kore dizilerinden biri olan Go Back Couple’ı Bugünkü Aklım Olsaydı ismiyle de görebilirsiniz. 2017 yılında yayınlanmıştır ve sadece 12 bölümden oluşmaktadır. IMDB puanı ise 8.2’dir.

 • Konusu

Ban-Do (Son Ho-Jun) ve Jin-Joo (Jang Na-Ra) birbirlerine aşık evli bir çifttir. Ancak aradan geçen yıllara, maddi sıkıntılara bir de çocuk eklenince yıpranan evliliklerini bitirmeye karar verirler. Boşanma sonrası çiftimiz hayatlarına daha yeni alışırken çalışırlarken bir gün bir mucize gerçekleşir. Çift ilk tanıştıklar yıllara genç hallerine geri dönmüştür.

2) Last Minute Romance

2017 yılında izleyicisiyle buluşan bu mini Kore dizisi 10 bölümden oluşmaktadır. IMDB Puanı ise 6.7’dir sevgili okurlar.

 • Konusu

Çok kısa bir ömrü kaldığını öğrenen Baek Se, ünlü bir popstar olan Lee Seo Won’a takıntılı bir şekilde aşık olmuştur. Bir gün karşısına Lee Seo Won’a tıpatıp benzeyen biri çıkar ve hayatının son zamanlarını mutlu geçirmek için o kişiyle bir sözleşme imzalar.

3) Goblin

Goblin  (Guardian: The Lonely and Great God) romantizmi ve kahkahası bol fantastik bir Güney Kore dizisi. 16 bölümden oluşuyor. IMDB puanı ise 8.9.

 • Konusu

Öldürülen General Kim Shin dünyaya bir Goblin olarak geri döner.(Goblin zamanı durdurabilen, dilediği yere yolculuk yapabilen, ölmeyen mitolojik bir karakter.) Dizide gelinini aramaktadır. Not: Goblin’in ölüm meleği Azrail ile olan ilişkisi çok komik arkadaşlar! Sizi kahkahalara boğabilir.

3) While You Were Sleeping

2017 yılında yayınlanan ve 32 bölümden oluşan dizinin IMDB puanı 8.4’dür. Fantastik yönü kadar romantizmi de bol olan dizimizde Lee Jong-suk, Bae Suzy, Jung Hae-in gibi başarılı isimleri bulunmaktadır.

 • Konusu

Geleceği rüyalarında görebilen Nam Hong-Joo, bir gün rüyasında bir erkeğe sarıldığını görür ve ertesi gün o erkeği yani Jung Jae-Chan karşı eve taşınır. Nam Hong-Joo’nun geçirdiği bir kaza ve girdiği koma hayatını alt üst edecektir..

4) Boys Over Flowers

Yaban Çiçeği adıyla da bilinir. 2009 yılında yayınlanmıştır ve 25 bölümden oluşuyor. En iyi Kore dizilerinden olan Boys Over Flowers’ın IMDB puanı ise 8.1. Dizide Kore’nin en popüler isimleri Lee Min-ho, Ku Hye-sun, Kim Hyun Joong, Kim Joon, Kim Bum bulunuyor.

 • Konusu

Kore’nin en büyük şirketinin olan Shinwa Lisesi’nde çok zengin ve popüler 4 erkekten oluşan öğrenci grubu vardır: 4F. Dizide okula yeni gelen burslu, inatçı ve açık sözlü Jan-Di bu 4F grubuna karşıdır! Nefret aralarına aşkı da getirecektir.

5) Queen Of The Ring

2017 yapımı mini Kore dizisi olan Queen of the Ring’in fantastik bir yönü de vardır. IMDB puanı 7.3 olan Queen of the Ring’in sadece ve sadece 3 bölümü bulunmaktadır.

 • Konusu

Nan-Hee kendisini çirkin bulan ve bu nedenle de mutsuz, sert mizaçlı ve aksi bir karaktere sahiptir. Bir gün sihirli olduğunu düşündüğü bir yüzük Nan-Hee’nin eline geçer. İnanışa göre bu yüzüğü takan kadın, sevdiği erkeğe diğer kadınlardan çok daha farklı görünmektedir. Nan-Hee yüzüğü sevdiği çocuğa ulaşmak için kullanacaktır.

________________________________

En iyi romantik komedi Kore dizileri listemize baktınız mı?

________________________________

6) Signal

Her bölümü 1 saat 15 dk süren ve IMDB puanı 8.9 olan Signal’in 16 bölümlük tek sezonu bulunuyor. Başrollerini ise Jin-Woong Cho, Lee Je-hoon ve Kim Hye-soo gibi başarılı isimler paylaşıyor.

 • Konusu

Her bölümü ayrı bir macerayı anlatan, bir film izleme tadı veren ve en iyi Kore dizileri listemizde yerini alan Signal dizisinde geçmişle şu an arasında bağ kuran bir polis telsizi bulunmaktadır.Telsizin öbür ucunda geçmişten konuşan dedektif Lee Jae-Han ile birlikte davaların peşini bırakmayan ekibimizi birçok macera beklemektedir.

7) Playful Kiss

Mischievous Kiss ya da Playful Kiss adıyla da bilinir. IMDB puanı 7.2 Kore dizisi 2010 yılında izleyicisi ile buluşmuştur ve tam 16 bölümü vardır.

 • Konusu

Derslerine pek çalışmasa da hayal gücü yüksek ve sakar biri olan Oh Ha Ni, okulun en soğuk, en çalışkan ve kızların hayran olduğu Baek Seung Jo’ya aşık olur. Kaderin cilvesi ki bir gün aynı evde yaşamak zorunda kalacaklar ve birbirlerini daha da yakından tanıyacaklardır.

8) Feel Good To Die

2018 yapımlı mini Kore dizileri arasında yer alan  “Feel Good To Die” dizisi aslında “Happy If You Dead” isimli Kore dizisinin bir uyarlamasıdır. Fantastik bir dizidir ve 16 bölümden oluşmaktadır.

 • Konusu

Önemli bir şirketin patronu olan Kang Ji Hwan, kibirli, her şeyin en doğrusunu bildiğini düşünen, diğer insanlara saygı göstermeyen bir insandır. Dolayısıyla şirket çalışanları tarafından sevilmemektedir. Baek Jin-Hee ise patronunu iyi bir insana dönüştürmeye çalışacaktır.

9) Secret Garden

2010 yılında yayınlanan ve 20 bölümden oluşan Güney Kore dizisi Secret Garden’ın IMDB puanı 8.3 dizi severler.

 • Konusu

Kendini beğenmiş, aşka hiç inanmayan, soğuk karakterli AVM sahibi  Kim Joo-Won ile çalışkan, kendinden emin, dobra ve dublör olarak çalışan Gil Ra-Im bir gün yaşlı bir kadından iksir içerler. Ertesi gün uyandıklarında bedenlerinin değiştiğini fark edeceklerdir. Hem güldüren hem duygulandıran fantastik bir Kore dizisi.

10) Princess Hours

Orjinal adı Goong ve Türkçe olarak da Düşlerimin Prensi olarak bilinen, en iyi Kore dizilerinden biri olan Princess Hours 24 bölümden oluşuyor. IMDB puanı ise 7.8. Muhakkak izlemeniz gereken Kore dizisi diyebileceğimiz Princess Hours’ta başrolleri Yoon Eun-hye ve Ju Ji-hoon paylaşmaktadır..

 • Konusu

Kraliyet Ailesi’nin soyunun devamı için tahta çıkması planlanan soğuk karakterli veliaht prensin, kralın yakın arkadaşının soyundan gelen sakar, inatçı ve şaşkın Chae Kyung ile evlenmesine karar verilmiştir. Birbirini istemeyen bu iki zıt kutup zamanla yakınlaşır.

11)You Drive Me Crazy

2018’in mutlaka izlemeniz gereken Kore dizilerinden biri olan You Drive Me Crazy dizisinde Lee Yoo-Young, Eun-Seong  karakterini oynamaktadır. 4 bölümden oluşan bu Kore dizisinin IMDB puanı 7.6 sevgili okurlar.

 • Konusu

Eun-Seong uzun yıllardır yakın arkadaşı olan ressam Kim Rae-Wan’a aşık olmaya başlar. Bir nevi dost oldukları için duygularını açıkça ifade etmekten ve dostunu kaybetmekten korkmaktadır.Bu nedenle Eun-Seong, aşkını itiraf etmek yerine aşk acısıyla yaşamaya karar verir.

________________________________

En iyi mini Kore dizileri listemizi de gördünüz mü?

________________________________

12) The Legend of the Blue Sea

Fantastik ve en çok izlenen kore dizilerinden bir dizi olan The Legend of the Blue Sea 2016’da yayınlanmıştır ve 20 bölümden oluşmaktadır. Dünyadaki son deniz kızını, Hırçın Sevgilim filminin yıldızı Jun Ji-Hyun, esas oğlanı ise Boys Over Flowers dizisinin yıldızı Lee Min-Ho oynamaktadır. IMDB puanı ise 8.2’dir.

 • Konusu

Dizi geçmişte karaya vuran ve tutsak alınan bir deniz kızı ile onu tekrar özgür kılan valinin tanışması ile başlar.. Sonrasında zaman günümüze akar ve Sim Chung (deniz kızı) ile Heo Joon Jae’ın (esas oğlan) komik tanışmalarına ve aşklarına şahit oluruz.

13) The Heirs

The Heirs ya da “Mirasçılar”. En iyi Kore Dizileri listemize giren The Heirs’in IMDB puanı 7.6 ve 20 bölümden oluşuyor. Dizimizin entrikası, romantizmi ve kahkahası sizi de saracak.

 • Konusu

Konuşamayan ve çok çalışan annesine destek olmak için Cha Eun Sangsürekli part-time işlerde çalışmaktadır. Ablasının düğününe para vermek için Amerika’ya gider ve onu beklemediği bir hayat karşılar. Bu yolculukta Empire Group’un mirasçılarından Kim Tan (Lee Min-ho) ile tanışır. Not: Dizi zengin lise öğrencilerinden, kargaşa ve entrikalardan oluşuyor dizi severler. Her biri zengin ailelerinin çocukları ve mirasçı olunca normal tabi.

14) Nightmare Teacher

16 bölümden oluşan Kore dizisinde başrolde Kim So-Hyun, Ye-Rim karakterini canlandırmaktadır. IMDB puanı 7.1 olan dizinin türü dram, korku ve gizem.

 • Konusu

Çalışkan, güzel ve iyi kalpli biri olan Ye-Rim bir gün okuldaki bazı gizemli olayları farkededer ve bu gizemli olayların nedenini bulmaya karar verir.

15) I’m Not a Robot

Seveni çok olan dizimizin IMDB puanı 8.1 ve toplamda 32 bölümden oluşuyor. Dizinin kadrosunda Kim Min Kyu karakterini yakışıklı oyuncu Yoo Seung-ho,  robot olarak izlediğimiz Jo Ji-Ah karakterini de güzel oyuncu Chae Soo-bin bulunuyor..

 • Konusu

Kim Min Kyu’nun insanlara karşı alerjisinin olması onu zengin hayatında yalnız yaşamaya mecbur bırakmıştır.. Bir gün kendisine iletilen bir videoda, insana benzeyen robotların üretildiğinden bahsedilir. Robot Aji 3’ün hayatına girmesiyle tekrar iletişim kurmayı ve aşkı öğrenen Kim Min Kyu’nun hayatı değişecektir.

16) The Universe’s Star

Romantik ve fantastik kategorisinde yer alan 3 bölümlük bu mini Kore dizinin senaristliğini ve yönetmenliğini Kim Ji-Hyun yapmıştır. IMDB puanı ise 7.3’tür.

 • Konusu

19 yaşında lise öğrencisi olan Byul, Woo Joo adında ünlü bir şarkıcının hayranıdır. Aniden geçirdiği bir trafik kazası onu ölüm meleği yapacaktır. Artık ölüm meleği olan Byul, en sevdiği şarkıcıyı korumak ve kurtarmak için çok büyük bir mücadele verir.

17) The 1st Shop of Coffee Prince

IMDB puanı 8.3 olan 17 bölümden oluşan kahkahası bol, muhakkak izlemeniz gereken bir Kore dizisi.

 • Konusu

Annesi ve kız kardeşi ile birlikte fakir bir hayat yaşayan Go Eun Chan (Yoon Eun Hye) para kazanabilmek için Choi Han Kyul’un (Gong Yoo) kafesinde erkek gibi davranarak çalışmak zorunda kalır. Choi Han Kyul’un esas kızımızdan hoşlanmasından dolayı “Ben gay miyim?!?” sorularına çokça tanık olacağınız bir Kore dizisi karşınızda. Kafalar çok karışık! 😀

18) Faith

Zamanlar arası bir aşkın hikayesi Faith. Diğer bilinen adıyla The Great Doctor en iyi Kore dizilerinden biri olarak listemize giriyor. Başrollerinde mükemmel uyumu sağlamış Lee Min-Ho ve Kim Hee-Sun bulunuyor. IMDB puanı 8.2 olan dizinin 24 bölümü bulunmaktadır.

 • Konusu

Choi Young (Lee Min-Jo), kralın özel korumalarındandır. Yolculuk esnasında bir saldırı olur ve kraliçe yaralanır. Ülke geleceği için kraliçenin yaşaması çok önemlidir bu nedenle kralın emriyle Choi Young cennete giden kapıdan geçer ve 2012 yılından Tanrı’nın doktoru olduğunu düşündüğü doktor Yoo Eun-Soo’yu (Kim Hee-Sun) zorla yaşadıkları döneme getirir.

________________________________

En iyi fantastik Kore dizileri için tıklayın, kategorilerine göre Kore dizilerine ulaşın. ❤

________________________________

19) Personal Taste

2010 Güney Kore yapımı olan Personal Taste, 16 bölümden oluşuyor ve IMDB puanı 7.6. Dizinin başrol oyuncularından biri Lee Min-Ho ve ona bu romantik komedi Kore dizimizde bir o kadar başarılı oyuncu Son Ye-Jin eşlik ediyor.

 • Konusu

Arkadaşı ve sevgilisi tarafından kazık yiyen Park Gae-In (Son Ye-Jin) ünlü bir mimarın kızıdır. Babası ile arası iyi olmadığı için maddi açıdan zorlanan Gae-In  evin 1 odasını gay olduğunu düşündüğü Jeon Jin-Ho’ya (Lee Min-Ho) kiralar. Bu küçük yalan devamında bir dostluk sonrasında onlara aşk da getirir.

20) To Be Continued

Gençlik dizisi olan bu mini Kore dizimiz, yaklaşık 15 dakika süren 12 bölümden oluşmaktadır. 2015 yılında seyircisiyle buluşmuştur ve IMDB puanı 7.1’dir. Zamanda yolculuk temalı dizileri seviyor iseniz bu Kore dizisini muhakkak izlemelisiniz.

 • Konusu

Bir kızın bir dilek dilemesi sonucu bir grup genç topluluğu geçmişe gider. Bu gençlerden bazıları durumun farkında değil iken; bir kaçı ise geçmişe gittiğinin farkındadır.

21) Blood

“Ben insan değilim, yaşam ve ölüm arasında başka bir yaratığım.” Vampir ve insan bağını anlatan mutlaka izlemeniz gereken bir Kore dizisi! 2015 yılında izleyicisi ile buluşan Blood’un toplam 20 bölümü var ve IMDB puanı 7.0

 • Konusu

Anne ve babası bir enjekte virüs nedeniyle vampir olan ve bu nedenle saf bir vampir olarak doğan Ahn Jae Hyun insanları öldürmek değil kurtarmak ister ve doktor olur.. Hayatına aşk da dahil olunca işler iyice karışır.

22) Cunning Single Lady

En iyi Kore dizileri listemize 17 bölümlük romantik-komedi türünde bir Kore dizisi ile devam ediyoruz. 2014 yılında seyircisiyle buluşmuştur ve IMDb puanı 7.7’dir..Başrollerinde Lee Min-Jung ve Joo Sang-Wook bulunuyor.

 • Konusu

Cha Jung Woo ve Na Ae Ra aşkla evlenirler ancak aradan geçen 4 yıl evlilik ve maddi sıkıntılar evliliklerini çok yıpratır ve çiftimiz boşanır. Boşanma sonrası işleri çok iyi giden Jung Woo, çok zengin biri olur. Artık Ae Ra için eski kocasını geri tavlama vaktidir.  

23) Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

2016 yılının en iyi Kore dizilerinden biri olan Moon Lovers toplamda 20 bölümden oluşuyor Kore dizi severler. IMDB puanı 8.7 olan Kore dizimizde Iu, Lee Joon Gi, Nam Joo-hyuk, Seohyun, Byun Baek-hyun gibi dört elinde dört marifet olan nice başarılı isim yer alıyor.

 • Konusu

Go Ha-Jin’i erkek arkadaşı ona borçlar bırakıp, aldatmıştır. Bir su kenarında haline üzülürken aniden bir çocuğun boğulduğunu görür. Çocuğu kurtarmak için suya atlayan kızımız, çocuğu kurtarır ancak gözlerini Songak’ta 8. prens Wang Wook’un hanesinde açar.

24) Love Alert

Diğer bilinen adı Fluttering Warning’dir. Romantik kategorisinde yer alan bu Kore dizisi 18 bölümden oluşmaktadır. Dizinin yönetmenliğini Cho Chang-Wan yapmış, senaristliğini ise Seo Han-Kyeol ve Kim Shin-Hye üstlenmiştir. IMDB puanına gelirsek izleyicilerinden tam 8.1 puan almıştır.

 • Konusu

Ünlü bir dermatolog olan Cha Woo-Hyun ile Yoon Yooo-Jung arasında yaşanan aşkı anlatmaktadır. Her şey dermatolog olan Cha Woo-Hyun’ un Yoon Yoo-Jung (ünlü oyuncu) tanışmasıyla başlar. Bir gün istemeden bir skandala karışırlar. Bunun üzerine adlarını temize çekmek için aralarında bir sözleşme yaparak birbirlerine aşıkmış rolü yapacaklardır.

25) A Korean Odyssey

Başrollerde Lee Seung-Gi, Cha Seung-Won ve Oh Yeon-Seo’nun bulunduğu fantastik içinde biraz ürkütücü karakterler barındıran Kore dizimizin IMDB puanı 8.4.

 • Konusu

Lee Seung Ki cennetten kovulmuş, dünyada sürgün bir hayat sürmektedir. Küçük bir kıza onu serbest bırakması karşılığında bir söz verir fakat o sözü tutmayacaktır. Ancak o kız Lee Seung Ki’nin düşündüğünden de özeldir.

26) You Who Came From the Stars

Fantastik bir aşk hikayesinin anlatıldığı, muhakkak izlemeniz gereken bir fantastik Kore dizisiIMDb puanı 8.3 olan Kore dizimizde Kim Soo-Hyun, Jun Ji-Hyun, Park Hae-Jin gibi izlemeye doyamadığımız isimler yer alıyor.

 • Konusu

Farklı bir gezegenden gelen ve süper güçlere sahip Do Min Joon, 400 yıldır kendi gezegenine dönebilmek için bir kuyruklu yıldız bekliyordur. Beklediği kuyruklu yıldızın gelmesine sadece 3 ay kala Do Min Joon şapşirik esas kızımız ile tanışır ve aşık olur. Onun için karar vermek düşünüldüğünden de zor olacaktır.

27) Heart Surgeon

Dram kategorisinde yer alan sıradaki Kore dizimiz 35 dakikalık 32 bölümden oluşmaktadır. Dizinin yönetmenliğini Jo Young-Gwang üstlenmiştir. IMDB puanı 6.3’tür.

 • Konusu

Dizi bir grup cerrahın hem hayat hikayesini hem de hastanede yaşadıkları ölümve yaşam mücadelelerini anlatmaktadır. Özel hayatlarında da bazı ikilemler yaşayan bu doktorların iş hayatları da yeri gelecek zorlaşacak yeri gelecek onları ikilemlere tekrar sürükleyecektir.

28) Splash Splash Love

Romantik, fantastik kategorisinde yer alan bu mini Kore dizisi 15 bölümden oluşmaktadır. IMDB puanı ise 7.8’dir. Fantastik hikayeleri ve geçmişten sahneleri seviyor iseniz bu dizi tam size göre.

 • Konusu

Üniversite sınavına hazırlanan Kim seul Gi sınavda başarılı olacağını düşünmemektedir. Bu nedenle sınava giderken içten bir şekilde “Lütfen ortadan kaybolayım.” diye bir istekte bulunur ve genç kızın bu dileği gerçekleşir. Bir su birikintisine düştükten sonra bir anda kendini çok eski olan Joeson döneminde bulur.

29) W: Two Worlds

Fantastik yönüyle beyinleri dağlayan Kore dizilerinden biri ile devam ediyoruz. Başrolde Lee Jong-suk ve Han Hyo-joo çifti bulunuyor ve IMDb puanı ise 8.2! 

 • Konusu

Birbirine aşık ancak gerçek anlamda farklı dünyaların insanı olan iki kişinin aşk hikayesi anlatılmaktadır. Zeki, zengin, soğuk karakterli ve daha da önemlisi bir çizgi roman karakteri olan Lee Jung Suk, bizim dünyamızda yaşamakta olan sıcak kanlı doktor Han Hyo Joo’ya aşık olmuştur. Birbirleri ve aşkları için çok çaba vermeleri gerekecektir.

30) Emergency Couple

2014 yılında seyircisi ile buluşan, romantik komedi türünde, muhakkak izlenilmesi gereken bir Kore dizisi olan Emergency Couple’ın tam 21 bölümü mevcut. IMDb puanı ise 7.6. Başrollerinde Choi Jin-Hyuk ve güzel oyuncu Song Ji-hyo yer alıyor.

 • Konusu

Diyetisyen Jin-Hee ve tıp fakültesi öğrencisi Chang-Min birbirlerine aşık olur ve evlenirler. Chang-Min okulu bırakır ve bir ilaç satıcısı olarak çalışmaya başlar. Zamanla evlilikleri, ailevi sebeplerden ve geride bırakılan hayallerden dolayı yıpranır ve çiftimiz boşanır. Boşanmadan sonra, Jin-Hee tıp okumaya karar verir ve kazanır. Chang-Min de tıp okulundan mezun olur ve stajyer olarak çalışmaya başlar. Kader bu ya ikisi de aynı hastanenin acil servisinde tekrar karşılaşacaklardır.

31) Orange Marmalade

Vampir konulu bir fantastik Kore dizisi. Toplam 12 bölüme sahiptir ve IMDB puanı 6.6’dır. Puanı düşük gelebilir ancak oy veren sayısı da çok değil. Vampir dizilerine ilginiz varsa mutlaka izlemeniz gereken bir Kore dizisi. Başrollerinde ise Kim Seolhyun ve Yeo Jin-Goo bulunuyor.

 • Konusu

Günümüzden 200 yıl önce vampirler ve insanlar arasında bir barış anlaşması imzalanmıştır. Bu anlaşma sayesinde vampirler, insan kanı ile beslenmeyecek ve vampir olduklarını gizleyerek insanlar arasında yaşayabileceklerdir. Jae-Min okulun popüler ve yakışıklı öğrencisidir ve okulda henüz yeni öğrenci olan vampir Baek Ma-Ri’ye aşık olur. Ancak Baek Ma-Ri vampir olduğunu saklamak zorundadır.

32) Argonargon mini kore dizisi

8 bölümden oluşan ve dram kategorisinden bulunan mini Kore dizisi Argon’un IMDb puanı 7,2 sevgili okurlar. Kadrosunda Chun Woo-HeeKim Joo-Hyuk, Park Won-Sang gibi önemli oyuncular yer alıyor.

 • Konusu

Dizide dürüst, hırslı ve gerçeklerin peşinde koşan bir haber ekibinin, yalan yanlış haberle dolu bir ortama karşı verdiği mücadeleyi izliyoruz. Kendisi aynı zamanda bir Netflix Kore dizisi. Dilerseniz, izlemenizi önerdiğimiz Netflix Dizileri listemizi de inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here