Mad Men’in Etkileyici 7 Karakteri

12 Nisanda Mad Men dizisi kaldığı yerden son 7 bölümü ile devam edecek. Son dönemlerin en iyi drama dizilerinden biri olan Mad Men dizisinin sonuna gelmiş olduk. Ana karakterlerin bazılarının özel olarak incelendiği bölümleri göstermek istedik.

Don Draper – Nixon vs Kennedy

don-drapper

1. Sezon, 12. Bölüm

İyi bir ailesi olması , yakışıklı ve başarılı bir reklam yöneticisi olarak göstermesi sadece alkolik ve çapkın yapısını gizlemiyordu. Aynı zaman da adını da Kore savaşında bir komutandan çaldığını öğreniyoruz.

Betty Francis – Red in the Face

january-jones

1. Sezon, 7. Bölüm

İlk gördüğümüzde eski model olan Betty Francis, kocasının sırlarını nasıl baş edebileceğini bilmeyen birisiydi. 9 yaşındaki Glenn Bishop ile arkadaşlığı ile  içine işlemiş mutsuzluk açığa çıkıyor. Don’ dan ayrılmasıyla  Henry Francis ile bir ilişkiye başladı.

Joan Harris – The Other Woman

joan-harris

5. Sezon, 11. Bölüm

Joan Holloway, ofisin kraliçesi gibi görünse de arka planda bir çok engel ile savaşmaktadır. Uzun süreli ilişkisi olduğu  Roger Sterling’ ten bir çocuğu olmuştur. Evli olduğu Greg Harris tarafından tacize uğramaktadır ama hiçbir şey Joan’ın ortaklık için potansiyel müşterisi ile yatmayı kabul etmesi kadar kötü hissettirmemiştir.

Roger Sterling – Signal 30

roger-sterling
5. Sezon, 5. Bölüm

Roger Sterling bir çapkın, lider olmaktan kaçınan, dram içindeki komik karakterdir. Hayatının aşkı Joan Holloway,  ilk karısı Mona, Don’ un sekreteri olan ikinci karısı Jane ve kızı Margaret olan ilişkilerini yönetmesini izlemeyi sevdik.

Peggy Olson – The Suitcase

peggy-olson

4. Sezon, 7. Bölüm
Her ne kadar Mad Men Don’un yaşamın gösteriyor gibi gözükse de Peggy Olson’ın hikayesi olabileceğini söyleyenlerde vardır. Don’ un sadece eşiti olduğu değil aynı zamanda onunla aynı olduğunu sekreteri olduğu ilk günden,  başyazar olduğu güne kadar izledik.

Sally Draper – At The Codfish Ball

sally-drapper5. Sezon, 7. Bölüm

Annesi ile gergin olan ilişkisi, babası gözünde hayal kırıklığı olması ve bazı dersleri uygun olmayan şartlar altında öğrenmiş olması, Sally’i en etkileyici karakter yapıyor.

Megan Draper – A Little Kiss Part 1

megan-draper

5. Sezon, 1. Bölüm

Megan Calvet Don’un resepsiyonisti olarak başladıktan sonra Don’un kızına bakmasını istemesinde sora nişanlısı haline geldi. Reklamcışık alanında çalışmaya uğraştıysa da  en sonunda aktris olmaya karar verdi. Malesef, Megan ne olmak istediğine karar vermesiyle  daha az uyumlu hale gelmeye başladı. Bu  durum yeni evli çift için ne kadar korkunç görünse de  mutlu son için umutlarını  koruyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here