The End of the F***ing World, Konusu, Neden İzlemelisin

Tür: Dram, Macera, Komedi

Kimler var: Jessica Barden, Alex Lawther

Yaş Sınırı: 16+

En iyi Netflix dizilerinden biri olarak görülen The End of the F***ing World, Charles Forsman’ın yine aynı isimle yayınlanmış grafik romanından uyarlanan bir karanlık komedi-drama dizisi. Kitabın görseli.

  • Konusu

Dizi 17 yaşındaki James’in kendini psikopat olarak tanımlaması ile başlıyor. Bir gün hissizleşen, öldürme içgüdüsü duyan ve yalnız bir hayat süren James’in hayatına asi, insanları gözünü kırpmadan eleştiren ve kızdıran Alyssa dahil oluyor. Aynı gün içerisinde sevgili olmaya karar veren ikili, aileleri ile olan sorunlarından dolayı birlikte evlerini terk ediyorlar ve olaylar gitgide sarpa sarıyor. Bu dizide sizi pembe masallardan ve normal bir hayattan çok uzak iki ruh hastası karakterin çevresinde gelişen olaylar bekliyor.

  • Neden The End of the F***ing World dizisini izlemelisiniz?

İlk sezon 8 bölümden oluşuyor ve her bölüm yaklaşık 20 dk sürüyor. Tam çerezlik bir dizi ancak yemek yerken izlenmeli mi bilemiyoruz. (Kara mizah tarafından dolayı o kısmı size bırakıyoruz.) Dizi Netflix sevenlerinden tam not aldı, IMDB puanı ise 8.2. Dizinin akıcılığına diyecek yok, bölüm ne ara bitti diyeceğinizden eminiz. Müzikler ve oyunculuklar ise harika. Öyle ki dizide 17 yaşında gördüğümüz Alyssa’nın gerçek hayatta 92 doğumlu olması bizi baya şaşırtmıştı, liseli yaşlarda olduğuna biz inanmıştık. Dizi herkesin sevebileceği bir dizi değil ama devam edip etmeyeceğinize karar vermek için 3. bölüme kadar muhakkak izlemelisiniz. Bu hayatta neler neler denendi, peki bu dizi neden denenmesin, değil mi dizi severler? Bir şans veriniz efenim. 🙂 

_______________________________________________________

Daha fazla Netflix dizi önerisi için Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Dizileri  listemize bakmayı unutmayın!

_______________________________________________________

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here