Troy: Fall of a City, Konusu, Neden İzlemelisin

Troy: Fall of a City ( Truva: Bir Şehrin Düşüşü )

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

Kimler var: Louis Hunter, Bella Dayne, Frances O’Connor

Sezon: 1

Yaş Sınırı: 16+

Troy: Fall of a City ya da Truva: Bir Şehrin Düşüşü, Netflix’in dikkat çeken dizilerinden. Üstelik bu sefer Netflix tek başına da değil,BBC ile ortak yapım bir dizi kendisi. İzleyenlerimiz vardır, 2004 yılında, yine aynı Troy adı ile sinema salonlarını güzel bir film süslemişti. Filmde Brad Pitt, Diane Kruger, Orlando Bloom gibi bir çok başarılı isim mevcut. IMDB puanı ise 7.2 efenim, izlemediyseniz filmi öneriyoruz. 

Gelelim günümüz dizisine…

  • Konusu

Paris, tanrıça Afrodit’in kendisine vaat ettiği kadını aramaktadır ve güzelliği dillere destan, Menelaos’un karısı Helen’e aşık olur. Üstelik bu aşk karşılıklıdır. Helen’in her şeyi göze alıp Paris ile birlikte Truva’ya gitmesi, olayları Truva Savaşı’na götüren ilk adım olacaktır.

  • Neden Troy: Fall of a City dizisini izlemelisiniz?

Baştan belirtelim, IMDB puanı 3.8 ancak diziye gelen olumlu yorumlar da bir o kadar çok. Öncelikle olaylar Yunan mitolojisine olabildiğince bağlı. Elbette bir dizi olmasından dolayı farklı yorumlamalar olacaktır ama düzeyli diyebiliriz. Şehirler, arka planlar, görsel efektleri fazlasıyla kaliteli. Üstelik 1. sezon sadece 8 bölüm. “İlk sezonu izledim, çok iyi be!” ya da “1 sezon izledim, bana göre değil abi dizi.” demek için tam yerinde bir sayı. Deneyiniz, fikir edininiz, sonrasında karar veriniz efenim..

Troy: Fall of a City’e dair farklı yorumlara baktığımızda, dizi konsepti açısından siyahi karakterlerin olması çok eleştiri almış. Bakalım siz kızanlardan mı yoksa sevenlerden mi olacaksınız?

_______________________________________________________

Daha fazla Netflix dizi önerisi için Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Dizileri  listemize bakmayı unutmayın!

_______________________________________________________

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here