O Bir Efsane! En İyi Will Smith Filmleri Burada!

25 Eylül 1968 yılında dünyaya gelen Will Smith kariyerine rap müzik üzerinde başlamış, sonrasında oyunculuk ile devam etmiştir. Hepimizin gönlünde filmleriyle iz bırakmayı başarmış, ödüllü oyuncunun en iyi filmleri listesi işte karşınızda! ♥

1. Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness)

IMDb: 8.0

Yönetmenliğini Gabriele Muccino’nun üstlendiği, dram türünde ünlü bir Will Smith filmidir. Orjinal adı The Pursuit of Happyness olan Umudunu Kaybetme aslında Chris Gardner’ın biyografisidir ve filmde Gardner’ı Will Smith canlandırmıştır. Film oğlu için hayatın zorluklarıyla savaşan bir babanın mücadelesini konu almaktadır.

  • Biliyor muydunuz?

Filmde Chris Gardner’ın oğlunu oynayan Jaden Smith, Will Smith’in gerçek hayattaki oğludur. Christopher ismi aynı zamanda Jaden’in göbek adıdır.

 

2. İntihar Timi (Suicide Squad)

IMDb: 6.1

DC dünyasını, fantastik, süper kahramanlı filmleri seviyorsanız bu film mutlaka izlemeniz gereken bir Will Smith filmi. Aslında sadece Will Smith filmi demek ne kadar doğru bilmiyoruz çünkü kendisi her ne kadar Deadshot’ı oynuyor olsa da diğer karakterler de bir o kadar önemli. Dünyanın en tehlikeli süper güçlü kötü kahramanları, devletin aracılığı ile gezegenimizi kurtarmak için bir araya geliyor.

  • Biliyor muydunuz?

Deadshot rolüne hazırlanmak için Will Smith başını traş etmiş ve tabanca, tüfek gibi birçok silahla pratik yaparak filme özel hazırlık yapmıştır.

 

3. Ben Efsaneyim (I Am Legend)

IMDb: 7.2

Bilim kurgu, fantastik ve gerilim türünde bir Will Smith filmi. Öyleki Will Smith denilince akla ilk gelen filmlerden diyebiliriz. Robert Neville başarılı bir bilim adamıdır ancak tüm çabalarına rağmen korkunç bir virüsün Dünyaya yayılmasına mani olamamıştır. Dünya üzerinde tek insan olarak kaldığını düşünen Robert, radyo sinyalleri ile başka hayatta kalan insan var mı öğrenmeye çalışmaktadır. Önemli olan iki şey vardır: akıl sağlığını korumak ve hayatta kalmak.

  • Biliyor muydunuz?

Will Smith’in kızı Willow Smith, filmde kızı olarak oynamaktadır.

 

4. Yedi Yaşam (Seven Pounds)

IMDb: 7.6

Dram türünde duygularınızı alt üst edecek bir film ile devam ediyoruz. Filmde kesinlikle Will Smith rolünün hakkını tüm içtenliğiyle vermiştir.

Ben Thomas, Holly Apelgren, Connie Tepos, George Ristuccia, Nicholas Adams, Ezra Turner ve Emily Posa. 7 isim 7 farklı hayat tek bir ortak nokta: fiziksel ve duygusal olarak yardıma ihtiyaç duymaları. Bu noktada Ben (Will Smith) bu 7 kişinin hayatlarına dokunarak hissettiği ağırlığı azaltmak ve kendi kurtuluş yolunu bulmaya çalışacaktır.

  • Biliyor muydunuz?

Will Smith, Seven Pounds için diğer filmlerden çok daha farklı olarak modern bir aşk hikayesi işlediğini düşünmüş ve insan ilişkilerinin ustası olduğu için yönetmen Gabriele Muccino’ya övgülerde bulunmuştur.

 

5. Aşk Doktoru (Hitch)

IMDb: 6.6

Hitch 2005 yılında seyircisiyle buluşan komedi-romantik türünde çok hoş bir Will Smith filmi. Alex Hitchens bir aşk doktorudur ve erkeklere aşk hayatlarında yardımcı olmaktadır. Aşk onun için kuralları belli bir duygudur ta ki donanımlı köşe yazarı Sara ile tanışana kadar.

  • Biliyor muydunuz?

Açılış sahnesi sırasında gösterilen itfaiye binası, Ghostbusters (1984) filminde görülen itfaiyenin aynısıdır.

 

6. Ali (Ali)

IMDb: 6.8

Bir spor efsanesi, boksör Muhammed Ali’nin biyografisidir. Filmde özellikle Muhammed Ali’nin 1964 ve 1974 arasındaki zafer ve tartışmaların yer aldığı döneme odaklanılmaktadır..

  • Biliyor muydunuz?

Will Smith ilk başta Ali rolünü geri çevirmiş ancak Muhammed Ali, Smith’i aradıktan sonra rolü kabul etmiştir. Çünkü bu rolü oynayabilecek kadar iyi görünen tek kişi o dönemde Will Smith’dir.

 

7. Vahşi Vahşi Batı (Wild Wild West)

IMDb: 4.9

Her ne kadar IMDb puanı düşük olsa da film, Beyazperde’de 5 üzerinden 3.5, Sinemalar’da 10 üzerinden 7.5 almıştır. İyi görünümlü, işinde başarılı ajan James ve kılık değiştirme uzmanı, icatlara ilgili ajan Artemus ortak bir görev için birlikte çalışırlar. Görevleri suikast planları yapan birini durdurmaktır.

  • Biliyor muydunuz?

Will Smith, The Matrix’teki başrolü, bu filmde oynamak için geri çevirmiştir. Daha sonra bunun kariyerinde verdiği en kötü karar olduğunu söylemiştir.

 

8. Çılgın İkili (Bad Boys)

IMDb: 6.9

Aksiyon, komedi ve suç türünde bizi Will Smith’in gençlik yıllarına götüren bir film. Marcus ve Mike, Miami’li iki polistir. Bir gün, polis gözetiminde olan yüklü bir miktardaki uyuşturucu çalınır ve bu durumu çözmek için sadece 72 saatleri vardır.

Tabii bu sırada bir cinayet tanığını koruma görevleri de vardır. *** 2003 yılında Bad Boys II vizyona girmiştir. 2020 yılında Bad Boys for Life vizyona girecektir.

  • Biliyor muydunuz?

Filmde, Michael Jordan’ın basketboldan emekli olduğunu ima eden bir gönderme vardır. Filmin yayınlanmasından bir aydan az bir zaman önce ise Jordan gerçekten emekli olmuştur.

 

9. Fokus (Focus)

IMDb: 6.6

Usta dolandırıcı Nicky (Will Smith) bildiği her şeyi Jess’e (Margot Robiie) öğretir ve birlikte harika gitmektedirler ancak bir gün Nicky ilişkiyi birdenbire keser. 3 yıl aradan sonra ikilinin yolları tekrar kesişir fakat artık işler çok daha karışıktır.

  • Biliyor muydunuz?

Bu Will Smith ve Margot Robbie’yi birlikte izlediğimiz ilk filmdir. İkincisi İntihar Timi’dir.

 

10. Bagger Vance Efsanesi (The Legend of Bagger Vance)

IMDb: 6.7

Rannulph Junnah (Matt Damon) çok iyi bir golfçüdür ve Adele (Charlize Theron) ile popüler bir evliliği vardır. Birinci Dünya Savaşı’nın başlaması ile birlikte Junnah cepheye gider ve onca ölüm sonrası bozulan ruhsal sağlığından dolayı her şeyi geride bırakarak uzaklaşır.Junnah’ın yardımına ise esrarengiz karakterli Bagger Vance (Will Smith) yetişir ve ona kendisini bulmasında yardımcı olur.

  • Biliyor muydunuz?

Matt Damon, golf oynamayı bilmiyordur ve role hazırlanmak için bir ayını golfe vermiştir. Ayrıca Charlize Theron ve Will Smith bu filmden sonra tekrar Hancock’da (2008) bir araya gelmiştir.

En iyi Will Smith filmleri listemizin devamı gelecek ♥….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here